Islám & islamismus v České republice

Islám & islamismus v České republice Originální název: Islám & islamismus v České republice
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nezjištěno / Jiné - 2011
ISBN: 978-80-904932-1-6

Nezjištěno / Jiné (2011) 978-80-904932-1-6 116

Předkládaná publikace mapuje vývoj české muslimské komunity a její ovlivnění saúdskoarabským islamismem (wahabismem). Přináší komplexní zpracování působení různých organizací po roce 1989. V knize je popsán vývoj muslimské komunity na našem území, vnitřní konflikty a problémy s nedodržováním českých zákonu ze strany některých muslimských organizací. Podklady se staly nejen dokumenty a texty vydané samotnými muslimy, ale i analýzy a komentáře předních odborníků na problematiku islamismu a islámu (Mareš, Mendl, Randák apod). Součástí textu je také doslov, v němž autor rozebírá hlavní kontroverze kolem působení islamismu v České republice, postupující islamizaci a možné problémy s prudce narůstající populací českých muslimů ovlivněných islamismem. (Založil/a: Clareee)

Darwinista
  28. 3. 2014, 19:55
Před knihou jsem byl varován jak je xenofobní apod, ale není. Prostě tento bývalý významný muslim popisuje vnitřní mocenské boje na české islámské scéně a jak relativně umírněný muslimové přišli o moc kterou získali naprostí šílenci, umírněný islám nějak nezatracuje naopak ho autor vidí jako cestu.