Kouzelná zahrada

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Daniel Janů - 2012
ISBN: 978-80-260-3136-9

Daniel Janů (2012) 978-80-260-3136-9 136

Je to příběh o přátelství Paula a Jenn, kteří jednoho dne najdou zapomenutou – kouzelnou zahradu se starým domem. Rozhodnou se do něj proniknout a najdou tam truhlu s dopisy. Začnou je číst a přijdou na to, že patří dvou snoubencům, Rose Evansové a Hubertovi Mannovi; obchodníkovi, který po smrti svého otce musel odjet za obchodem do Číny. Hubert pak nalezne starověké svitky o Atlantidě. Všichni se tak seznamují s neuvěřitelnými informacemi týkající se Atlantidy, a nejen Atlantidy. Společně pak prožívají krásné chvíle v kouzelné zahradě a poznávají i jiné lidi, kteří věří na anděly, i světům fantazie kolem nás. Když se Jenn odstěhuje s rodiči z Lansbyrne, Paul se rozhoduje pro studium historie na Bostonské univerzitě v Americe. Během druhé světové války pokračuje ve studiu fyziky v New Yorku a začátkem padesátých let se vrací do Anglie. Jeho novým domovem se stává Leeds a jako profesor fyziky i historie, pak pokračuje v tom, co ho baví. Po čase dochází k setkání s přítelem ze studií v Americe Clarkem Irwinem, který se svěřuje Paulovi, že získal obdivuhodné poznámky v podobě dvou spisů pojednávající o dějinách Indie, historicky datováno až k letem pět set tisíc let zpět. Poté, díky Gregu Founcemu a dopisům z jeho archeologické výpravy v Peru, získává velmi zajímavé poznatky o civilizaci Jižní Ameriky… Je to příběh, ve kterém se krásný svět přírody a fantasie potkává s vyprávěním historických faktů naší civilizace a trochu i k zamyšlení.\r\n\r\nZdroj: http://www.databazeknih.cz/knihy/kouzelna-zahrada-138364 (Založil/a: Nantong)