Evita

Originální název: La pasión según Eva

Nakladatelství Lidové noviny - 1996
ISBN: 80-7106-160-3

Nakladatelství Lidové noviny (1996) 80-7106-160-3 310

Pravděpodobně nejcennější publikace o Evitě, která v České republice vyšla. Text je sice lehce útržkovitý, složený z více různorodých pohledů a rovin, tedy méně vhodný pro úplné „začátečníky“ v tématu, ale mírou detailů a množstvím zajímavých podrobností nabízí kvalitní a výjimečný vhled do Evina života.

Protože kniha plyne spíše beletristicky, barvitě, místy možná i domyšleně, přesnou faktografickou orientaci usnadňuje závěrečná chronologie.

České čtenáře může ohromit, že kniha byla napsána převážně v Praze. Její autor byl totiž nejen spisovatelem, ale také vrcholným diplomatem, který u nás v letech 1990 až 1996 zastával funkci argentinského velvyslance. (Založil/a: Ducii)

Abel Posse Abel Posse
*07.01.1934

Ducii
  21. 3. 2013, 21:53
Skákání v ději naprosto jasně vede ke ztrátě v ději. Chronologická linie by byla lepší. Nedoporučuji číst bez předchozích informací o Evitě a hlavně bez znalostí historických souvislostí...