Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla

Originální název: Helen of Pepper Pike

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-306-6

Jota (2013) 978-80-7462-306-6 304

Další zábavná knížka autora kultovní série Mládí v hajzlu!

Helena je ve všech směrech průměrná americká žena v domácnosti a její život je jen nuda, bída, šeď, prostě opruz. Mládí zmizelo nenávratně v dál, povinnosti hospodyňky ji ani v nejmenším neuspokojují a s manželem už roky nic není, ten suchopárný právník dávno vyměnil sex za golf. Cesty osudu jsou ale nevyzpytatelné a mnohdy nečekané… (Založil/a: DriftBooks)

Gigant
  14. 1. 2014, 20:43
Dějově výrazně slabší jak Mládí v hajzlu, přesto se kniha čte pěkně. Pokud člověk neočekává nijak hluboké myšlenky, s knihou bude spokojen.

4* - 70/100.
Les_pulpinos
  25. 9. 2014, 17:31
Moje první "Payneovka" (v knihovně mě zaujal optimistický přebal knihy). Když pominu občasné vulgarity (nevěru líčenou pouze v dobrém světle nacházím v poslední době v každé druhé knížce, ach jo..), působí tenhle deníkovou formou vyprávěný román krásně bezstarostně, přestože má alespoň z větší části knihy Helena spoustu starostí, a optimisticky. Výborné oddychové čtení, jehož posláním je ubezpečit čtenáře, že se štěstí může objevit i tehdy, kdy ho už nečekáte! Mělo to hlavu i patu a dost mě to bavilo!
jithushka
  12. 5. 2013, 12:25
Oddechové čtení. Co mi ale trošku vadilo byl styl, kterým se Helena vyjadřuje. Nejsem si jistá, že by skutečná žena v jejím věku používala výrazy, které používá Helena v knize. Možná je to českým překladem, možná to byla autorova nadsázka, ale prostě mi to nesedí.
magdii
  30. 11. 2013, 10:54
knížku jsem přečetla za necelý 4 dny, bavil mě styl vyprávění, bohužel se mi ale vůbec nelíbilo povídání o románech a spisovatelce Glorie Anne Lenoreové.
niknikita
  6. 12. 2015, 18:39
Bavila jsem se od začátku až do konce a navíc ten děj nepostrádal spoustu otazníků. Jak to C.D.Payne udělal, že dokázal tak skvěle psát v ženském rodě, to je zase můj otazník :-)
jethro.tull
  12. 9. 2013, 16:38
Název knihy „Dědictví aneb Jak Helena ke štěstí přišla“ (v originále Helen of Pepper Pike) zní úplně šíleně až odpudivě a autoři obálky k tomuto názvu ještě přidali výkřik „Od autora Mládí v hajzlu“. Tím potencionálnímu čtenáři dávají najevo, že kniha je od TOHO autora, a zároveň, že tato kniha není zas taková pecka, když potřebuje takovéto upozornění.
Navzdory tomu všemu jsem se docela bavil. Kniha je nejen jemně vtipná, ale obsahuje i náznak detektivní zápletky, takže je i jemně napínavá.
Příjemná odpočinková četba - 80 %.
EvikZazik
  8. 4. 2013, 10:16
úžasné.. nemohla sem se od Heleny odtrhnout. Podle mě jsou knihy C.D.Payna stále stejně skvělé, čtivé a vtipné.
Medvědi Nespí
  9. 6. 2015, 23:10
Moje první kniha od tohoto autora. I když jsem se mu záměrně vyhýbala, byla jsem nakladatelem ubezpecena,že se nejedná o žádný hloupý milostný román a kniha se mi bude líbit. Tedy dala jsem na něj a knihu si pořídila. Od první stránky mě kniha zaujala a těšila jsem se, kdy se k ní opět vrátím. Budu-li brát v úvahu obsah knihy, pak samozřejmě některé situace by asi neodpovídali skutečnosti, ale je to smýšlený příběh, který se mi v celkovém pohledu líbil. Dokonce byl i napínavý a vlastně i se šťastným koncem. Nemám co mu vytknout, kniha odpovídá svému zařazení a vřele doporučuji všem.
abnormalka
  5. 1. 2014, 2:47
Výborné oddechové vtipné čtení. Nemohla jsem se odtrhnout. Lehce detektivní zápletka je super. Povídání o románech G.A.L mě bavilo. Myslím, že žena ve věku Heleny by pravděpodobně neužívala některé výrazy. Ale nevadilo mi to.
DriftBooks
  19. 2. 2013, 16:35
C. D. Payne dokáže být sžíravý a opravdu vtipný. Jeho styl je lehký, nekonfliktní a velmi čtivý. Příběhem proplouváte a v žádném odstavci se zbytečně nenudíte. Ačkoliv je to odpočinková humoristická literatura, rozhodně neurazí ani čtenáře, kteří se považují za takzvaně „náročné“. Prostě si to dají mezi Dostojevského Idiotem a Odysseem Jamese Joyce jako příjemný reset mozku.

Vzhledem k tomu, že autorovo mládí už je skutečně „v hajzlu“ (* 1949), tak dosti drobných nuancí ocení zejména starší čtenáři, protože dokonale pochopí „brutálně upřímný“ kontext... Celá recenze zde: http://www.bookfan.eu/clanek/Recenze/331/RECENZE-C-D-Payne-Dedictvi-aneb-Brutalne-uprimna-pohadka