Originální název: Desolation angels

Argo - 2005
ISBN: 80-7203-703-X

Argo (2005) 80-7203-703-X 492
Votobia (1995) 80-85885-04-2 328

Andělé pustiny či Andělé zoufalství (v originále Desolation Angels) je román amerického spisovatele Jacka Kerouaca z roku 1965. Autobiografický příběh románu se odehrává převážně v době, kdy Kerouac pracoval jako hlídač případného požáru v národním parku North Cascades, který leží na západním pobřeží Ameriky na hranicích mezi USA a Kanadou. (Založil/a: EliskaBety)

ForFreedom
  4. 10. 2011, 18:05
To nejlepší, co Kerouac napsal, pominu-li Big Sur.
Ryzí a vyzrálé pocity pětatřicetiletého rozervaného chlápka, co kontempluje s partičkou starých dobrých pošahaných přátel "s odhalenou hlavou" o nirváně a do toho se neustále utápí ve svém vlastním zamilovaně melancholickém pohledu na svět, který neodplaví ani flašky vína, ani ganja, ani heroinový guru Burroughs s morfiem....
Nádherné postřehy, krásné úvahy nad životem, nad lidstvem, nad samotným stvořením kohokoli a čehokoli... A přesto pořád stejně dobrý Kerouac se svým zběsilým tempem na životní pouti zběsilou Amerikou.

Nicméně, určitě né pro nováčky BG, tomu komu tahle generace nic neříká, toho Andělé určitě nenadchnou, nevytrhnou... Ale pro "fajnšmekry - majstrštyk"!
geofre
  17. 6. 2012, 16:42
Super kniha, ale nepřehluší mou vášeň pro Drahmové tuláky. Možná je to také tím, že jsem čel vydání nazvané "Andělé zoufalství"(rok vydání 2005), které je tragickým překladem a proto doporučuji "staré" vydání-to s názvem "Andělé pustiny"(rok vydání 1995). Jinak mě velmi nadchlo rozšíření vyprávění o Jackově pobytu na Pustém štítu (ve vydání z roku 2005 je tato hora, která se v originále jmenuje 'Desolation Peak', přeložena jako 'Štít zoufalství', což by znamenalo, že by se v originále jmenovala 'Mountain of Despair', což je sice existující hora, ale leží o 35km více na jihovýchod, než hora na níž Jack hlídkoval. Tuto skutečnost jsem zjistil porovnáváním popisu okolí a mapou hor kolem americko-kanadské hranice).