Příliš přešívaná vévodkyně a jiné causerie

Příliš přešívaná vévodkyně a jiné causerie

Akropolis - 2012
ISBN: 9788073041557

Akropolis (2012) 9788073041557 128

„Kdysi v devadesátých letech jsem vytvořil termín „nenažraný inženýr z malých měst“, kterým jsem nahrazoval učenější výraz „deprivovaný provinciální technokrat“, což znamená zhruba totéž, ale adresát je daleko namíchnutější. Bylo to po sametové revoluci, a tito mladí muži, deprivovaní a uvažující technokraticky, kteří pracovali v továrnách a závodech malých měst, placeni předtím mizerně jako všichni, se stávali politiky. Svoboda pro ně znamenala především svobodu nadělat prachy. A neuvažovali o tom, jaké lidi to z nich udělá a už vůbec ne o tom, jaký systém vytvoří.“ A. K.: Filozofie hladových inženýrů

Autor psal v minulých deseti letech drobné eseje a úvahy nad aktuálními i nadčasovými jevy, a to jak do tištěných, tak do internetových médií. Některé z nich jsme sebrali do této knížky. Vyznačují se ironií, skeptickým kriticismem a ostrými pointami. (Založil/a: Skřítek)

Skřítek
  20. 2. 2013, 11:41
Sešitek věnovaný místama až sarkasticky kritice současnému vkusu. Úvahy jsou však v mnoha plné paradoxů a kontrastů, zjištění jsou někdy překvapivá a úsměvná. Knížečku jsem zavírala s počínající sebereflexí.