Černá labuť vzlétá

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Motto - 2013
ISBN: 978-80-7246-716-7

Motto (2013) 978-80-7246-716-7 400

Tajemná urban fantasy plná kouzel a prastarých legend… ale také démonů! Šestadvacetiletá šperkařka a spolumajitelka galerie Garet Jamesová žije od narození v New Yorku. Kvůli půjčce, kterou si vzal její otec, s nímž bydlí, jim hrozí, že přijdou o galerii i střechu nad hlavou. Zoufalá Garet se při toulkách uličkami města plnými mlhy dostane až ke starožitnictví, kde nikdy dřív nebyla. Když ji starý obchodník požádá o otevření cenné skříňky, nevidí důvod, proč mu nevyhovět. Odnese si stříbrnou kazetu do své dílny, rozpečetí přilepené víčko… a vypustí tak na svět prastaré Zlo, které navždy změní její poklidný život. Po sérii podivných a nešťastných příhod Garet zjišťuje nejen to, že právě ona musí démony zase spoutat a zastavit tak zoufalství a zmar, ale také že pod povrchem všedního světa se skrývá svět kouzel, záhad a mocných zaklínadel, do něhož prostřednictvím matčiny krve patří i ona. A když se jednou rozhodne překročit práh do magického světa znesvářených sil dobra a zla, najde tam konečně snad i lásku, která jí v životě tak dlouho unikala. (Založil/a: navabaca)

Lee Carroll Lee Carroll

Katniss Lavender
  1. 5. 2013, 14:04
Pro mě zklamání... Konečně hlavní hrdinka v mém věku, žádné náctileté puberťačky, myslela jsem, že z toho autorka vytěží víc. Kniha nebyla zrovna nejčtivější a ani té magie a lásky tam nebylo zdaleka tolik, kolik slibovala anotace. Žádná velká akce, jen spousta zbytečných monologů... John Dee a Shakespeare jsou sice zajímavá kombinace, ovšem tady bohužel nefunguje. Přemýšlela jsem kolik hvězdiček si zaslouží... Nemůžu dát dvě a půl, takže zůstanu u dvou. Přiznám se ale, že další díly ze zvědavosti přelouskám taky... ;-)
Terčuska
  29. 9. 2013, 17:41
Naprosto souhlasím s Tiferet. Těšila jsem se na fantasy s hrdinkou ve svém věku. Knihu jsem dočetla, ale byla pro mě zklamáním. Způsob psaní mi přišel velmi jednoduchý, ani zápletky ani "milosné scény" ve mně nevyvolávaly žádné emoce. Pouze jsem knihu přečetla, nepodařilo se mi příběh "prožít".
wedator12
  2. 3. 2014, 11:19
Obrovské zklamání. Kniha měla skvělou anotaci, ale to bylo tak všechno. Musím se přiznat, že jsem knihu nedokázal ani dočíst do konce, jako jednu z mála. Děj byl ohromně dlouhý, až zdlouhavý. Místy se v knize nic nedělo. Chvílemi málo uvěřitelné. Občas pro změnu byla hrdinka úplně mimo. Autorka přespříliš popisuje místo, kde se děj odehrává, a to nikoliv postupně, jak to bývá zvykem, ale poměrně násilně napíše celý popis na jednu až dvě stránky. Kniha byla prostě příšerná. Bohužel jsem ji nemohl ohodnotit jinak než jako odpad.