Planetary 1

Planetary 1 Originální název: Planetary Volume 1: All Over the World and Other Stories

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-260-2

BB art (2013) 978-80-7461-260-2 160

Slavná série se točí kolem tříčlenné skupinky „archeologů nemožného“, kteří po celém světě odhalují záhady a taje a specializují se na bytosti se superschopnostmi a jejich vliv na svět lidí. Působí proto svým způsobem jako mnohem zábavnější a pestřejší komiksová obdoba Akt X. V prvním svazku najdeme krátký úvod a šest propojených prvních příběhů týmu, které nás zavedou tam, kam název slibuje: od japonského ostrova obydleného obludami podobnými dinosaurům, přes Hong Kong, kde se zločinem bojují duchové vyzbrojení přízračnými zbraněmi, jež není nikdy třeba dobíjet, až po objev kvantového počítače vyrobeného v roce 1945.

Warren Ellis tu podal svůj vrcholný výkon a vytvořil neskutečné panoptikum barvitých postav, jimž vložil do úst zábavné a duchaplné dialogy a které uvrhl do víru rafinovaných dobrodružství. (Založil/a: navabaca)

matrosh
  7. 4. 2013, 22:53
První kniha je sice bez znalosti ostatních trošku matoucí, protože Warren zvolil mozaikovitou metodu skládání celého příběhu. Jenže vzhledem k tomu, že už jsem to četl celé, mohu dát s klidným srdcem za plnou a s radosti se do toho pustit znovu.