Jak si žije Austrálie

Jak si žije Austrálie Originální název: Jak si žije Austrálie

Barrister & Principal - 2012
ISBN: 978-80-87474-78-5

Barrister & Principal (2012) 978-80-87474-78-5 125

Autor prožil v Austrálii dost dlouho na to, aby tuto zemi poznal, a přitom nezapomněl, jak působí na Středoevropana. Během pobytu hodně cestoval po těch nejodlehlejších koutech a poznával lidi. Jeho děti zde chodily do školy, žena se starala o domácnost a společenský život a on studoval, chodil do práce a do dneška se snaží s australskými firmami obchodovat. Když se vrátil, hodně lidí se ho ptalo, jaká Austrálie vlastně je. Všem, kteří svou otázku mysleli vážně, je určena tato knížka. Vypráví o překrásné zemi rudých skal, modré oblohy, stromů bez kůry a podivuhodných zvířat, o tom, jací jsou Australané, co dělají, čím se baví a jak žijí. Je možné, že se vám jejich problémy a radosti budou zdát blízké. Pravým důvodem, proč poznávat cizí země, je totiž poznávání sebe sama. Cestopis ostravského autora popisuje kontinent protinožců ve všedních i nevšedních souvislostech. Je cenný tím, že kromě pamětihodností a přírody mapuje i pestrou mozaiku australského života (kulinářské zvyklosti, život Čechoaustralanů, zlatokopectví, sportovní tradice…) Kniha je opatřena barevnými bohatou barevnou fotopřílohou nejzajímavějších míst od Jiřího Ruska. (Založil/a: vladislaus)

Karel Franczyk Karel Franczyk
*28.06.1961

vladislaus
  2. 3. 2013, 8:59
Cestopisy o Austrálii čtu rád. Je to jistě nádherná země, do které se asi bohužel nepodívám. Nemám tolik peněz, ale hlavně jsem pecivál. Čtení mi ty zážitky z cest aspoň trochu nahradí.