Psychologie C. G. Junga

Psychologie C. G. Junga Originální název: Die Psychologie von C.G. Jung. Eine Einführung in das Gesamtwerk
Poprvé vydáno celosvětově: 1940

Portál - 2013
ISBN: 978-80-262-0554-8
Vyšlo jako e-kniha

Portál (2013) 978-80-262-0554-8 232 Vyšlo jako e-kniha. e-book (epub)
Portál (2013) 978-80-262-0353-7 216
Portál (2013) 978-80-262-0553-1 232 Vyšlo jako e-kniha. e-book (pdf)
Portál (2013) 978-80-262-0555-5 232 Vyšlo jako e-kniha. e-book (mobi)

Jungova žákyně a jeho nejbližší kolegyně Jolande Jacobi si předsevzala, že názorně a zhuštěně představí základní pojmy Jungovy psychologie a myšlení. Kniha vyšla v prvním vydání v roce 1940 a byla několikrát přepracována a aktualizována. Už přes sedmdesát let platí za klasické a kanonické dílo analytické psychologie, o němž se vyjádřil sám C. G. Jung takto: „Předložená práce vychází vstříc všeobecné potřebě, jíž jsem já sám dosud neuměl dostát: přání po stručném představení základních rysů mého psychologického myšlení. Paní dr. Jacobi se tohoto úkolu zhostila s úspěchem a zdařil se jí šťastný výklad oproštěný od balastu detailních poznatků. Tím vznikla synopse, která obsahuje všechno podstatné.“ (Založil/a: Moreanne)

Jolande Jacobi Jolande Jacobi
*25.03.1890 - †01.04.1973