Poison Heart: Přežil jsem Ramones

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Maťa - 2011
ISBN: 978-80-7287-158-2

Maťa (2011) 978-80-7287-158-2 207

Dee Dee Ramone, vlastním jménem Douglas Glenn Colvin (18. 9. 1951 - 5. 6. 2002), baskytarista a autor mnoha zásadních textů skupiny Ramones, která se hned po svém založení v roce 1974 stala jednou z nejvýznamnějších představitelů newyorského punku. Na její rebelské vizáži a jejích krátkých, ryčných a rychlých skladbách s chytlavými melodiemi a údernými, vtipnými texty měl velký podíl právě on.
Ve své autobiografii vpravdě punkovým způsobem líčí svou životní, hudební i závislostní kariéru a popisuje hlavní milníky, jež formovaly jeho osud.
Velkou část autobiografie věnuje svému dětství v poválečném Německu, spoluhráčům ze skupiny Ramones, vzpomínkám na přátele hudebníky, kteří zemřeli na drogovou závislost, i zamyšlení nad cenou slávy a popularity.
"Lidi, co vstoupěj do kapely jako Ramones, nepocházej ze stabilního prostředí, protože to není civilizovaná forma umění. Punk rock pochází od rozhněvaných dětí, který maj pocit, že jsou kreativní. Myslím, že právě proto byli členové Ramones známí tím, že shazovali telky ze střech činžáků na lidi dole na ulici. (Založil/a: Johnny Násilník)

#drogy  #hudba
Dee Dee Ramone Dee Dee Ramone