Podtitul: Příběhy jedné noci

Československý spisovatel (1983) 206
Československý spisovatel (1960) 221
Československý spisovatel (1954) 274
František Borový (1942) 279

Lidé z maringotek jsou povídkovým souborem zasazeným do jednoho z nejoblíbenějších Bassových prostředí - do cirkusové manéže, jak už ostatně sám název napovídá. Paradoxní je, že ač Bass velice rád psal o lidech spjatých s cirkusem či kabaretem, sám neměl s kočovným životem žádné zkušenosti. Všechny povídky si tedy buď vymyslel nebo dovedl k dokonalosti příběhy již dříve někde zpracované (Založil/a: Sharul)

Paity
  9. 9. 2013, 11:36
Eduard Bass prostě tíhnul k cirkusu a ke kočovnému způsobu bytí vůbec. A přestožem, jak se píše v anotaci knihy, neměl s cirkusem nikdy nic společného, jeho vyprávění naznačovala naprostý opak.
kaaacik
  10. 11. 2014, 22:43
Mam moc rada cirkusove příběhy a Cirkus Humberto je skvělá kniha,proto jsem se rozhodla i pro Lide z maringotek. Kniha není tak ctiva jako Humberto ale to jen tím ze to není jeden napínavý příběh,ale spousty krásných povídek .Vetsina povídek se mi četlo dobře a v jednom kuse, potíže občas dělala jen starocestina . Bohužel si myslím ,ze pro další generace bude kniha skoro nesrozumitelna , podle mne velká škoda ...příběhy cirkusu Hombero a Lidi z maringotek jsou totiž nesmrtelné ...