Výhra v loterii

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Alpress - 1996
ISBN: 80-85975-19-X

Alpress (1996) 80-85975-19-X 240

Co vše se může stát, když vyhrajete několik milionů? To je hlavním námětem souboru detektivních příběhů,které jsou spojeny ústředními postavami - manželským párem Alvírou a Willym Meehanovými. Jejich obyčejný, zcela prozaický život se jednoho dne jako mávnutím kouzeného proutku změní-vyhrají v loterii a stanou se z nich milionáři. Přestěhují se do přepychového bytu, mezi slavné a bohaté, kteří mají také velké problémy a někdy je řeší i vraždou v povídce Mrtvá ve skříni. Když se Alvíra stává celebritou a vystupuje v televizi, zločinci unesou Willyho a požadují značné výkupné - Instalatér Willy. Dokonce i dovolená, kterou Meehanovi tráví na idylickém mysu Cod se neobejde bez dramatických událostí-Smrt na mysu. V povídce Nový život pomáhají jedné ženě získat zpět své peníze a ve Výhře v loterii řeší brutální vraždu mezi společenskou smetánkou. Poslední povídka - Únos v zavinovačce, pojednává o dramatickém únosu dítěte přímo z porodnice.
Tato kniha úspěšné americké spisovatelky nepochybně uspokojí všechny příznivce inteligentní klasické detektivky. (Založil/a: PetraB)

trbuch
  6. 3. 2015, 8:33
Tak tohle bylo trochu zklamání. Čekal jsem poctivou detektivku, ale byly to nadsazené příběhy s kriminální zápletkou. Hned v první povídce jsem si vzpomněl na tv seriál "Ach, ty vraždy!" (Zde hlavní postava, advokátka v důchodu, pomáhá řešit vraždy, které často vyšetřuje v přestrojení). Dokonalá podoba s knižní postavou uklizečky - "agentky" Alvíry. Ta má stejné sklony v převlecích nebo v tom jak radit policii kudy vést vyšetřování apod. Některé děje byly zajímavé, bohužel je však srážely "duchaplné" věty typu: "sám prezident nám blahopřál, jak chytře se o svoje peníze staráme", nebo jak Alvíra popisuje, že "hodně cestujeme, přispíváme dobroč. organizacím, a taky jsem měla to štěstí, že se mě na cestách podařilo vyřešit pár kriminálních případů". No bodejť by ne, když má - fenomenální paměť a schopnost brilantního řešení problémů. Na můj vkus trochu přetažené.