Tma a prázdnota

Originální název: The Dark and Hollow Places

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2233-0

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2233-0 400

Rozpadající se mrakodrapy Temného Města jsou jedním z mála útočišť živých lidí ve světě plném oživlých mrtvých. a budoucnost se zdá být ještě pochmurnější než přítomnost… Poslední bašta civilizace se hroutí a zároveň s ní se hroutí i anniny dosavadní jistoty.
Na pozadí umírajícího světa prožívá lásku, zklamání a sžíravé vnitřní konflikty. Shledává se se svou dlouho ztracenou sestrou, s přítelem, kterého milovala, ale který se změnil, a také se záhadným mladíkem, jehož výjimečnost je darem i prokletím zároveň. anna by chtěla žít, ale zatím se jí daří stěží přežívat. Podaří se jí najít samu sebe i bezpečné místo, kde by mohla naplnit své sny? (Založil/a: Shax)

Carrie Ryan Carrie Ryan
*1978

RenataHopsinka
  17. 1. 2015, 13:29
Skvělá kniha. Hlavní hrdinkouje Anna, která je dvojčetem dívky Gabriely z druhého dílu této trilogie. V této knize vystupují skoro všichni, kteří byli v druhém díle (Gabriela, Elias, Catcher). Do Temného Města se dostane horda, což je několik tisíc oživlých mrtvích. Hrdinové se snaží přežít a na pozadí toho se zde objevují milostné vztahy mezi jednotlivými postavami.
Ruxandra
  8. 5. 2013, 19:03
Jednoznačně je tento třetí díl nejlepší. Je zde více napětí i dějových zvratů než v předchozích a i když je příběh trochu předvídatelný, vaší pozornost si udrží. Nejsem si akorát jistá, zda jsem spokojená se závěrem, možná jsem čekala něco víc...
Reeeniiik
  10. 8. 2016, 13:07
Mě se to moc líbilo. I závěr.. posledních několik stran knihy napínavých jako struna, skoro jsem s hrdinkou chvílemi přestávala dýchat..! Všechno skvěle popsané, prostředí, pocity, vzpomínky.. Natočit z této trilogie film, byl by to parádní romantický horror;)
pischkotek
  16. 9. 2013, 20:55
Čekala jsem víc..pořád jsem čekala co a jak..a ono nic, žádné dramatické rozuzlení..nevím ale zanechalo to ve mně zvláštní pocit..