Co jsem zaslechl, když jsem mluvil sám se sebou

Originální název: Things I Overheard while Talking to Myself

Euromedia Group - 2009
ISBN: 978-80-249-1302-5

Euromedia Group (2009) 978-80-249-1302-5 254

Alan Alda (nar. 1936) je herec nesmírně oblíbený nejen ve své rodné Americe, ale i v České republice a to nejen díky řadě zajímavých postav ve známých, úspěšných i oscarových filmech, avšak zejména ve své nesmrtelné roli Hawkeyeho Pierce z veleúspěšných jedenácti sezon dnes již kultovního seriálu M*A*S*H. Za svou bohatou tvorbu získal šest cen Emmy a pět Zlatých glóbů a vystupoval v mnoha věhlasných broadwayských hrách. Jeho zájem o vědu ho dovedl na místo moderátora pořadu Scientific American Frontiers, který uváděl jedenáct let. Po bestsellerových pamětech, které vyšly pod názvem Nikdy si nedávejte vycpat svého psa, přichází s dalším titulem, protože při vzpomínání ještě zdaleka nevyčerpal všechno. A to nejen ze své herecké kariéry, která pokračuje i po nesmírně těžké operaci se šťastným koncem, již musel podstoupit v Chile, ale i ze soukromého života. Vždyť slavný herec má tři dospělé děti a sedm vnoučat. S inteligentním vtipem, ironií a nadhledem si připomíná přelomové chvíle a věci, které zaslechl, když mluvil sám k sobě a nejen k sobě, ale také k jiným, jak dokazuje tato kniha, v níž svým jedinečným způsobem přibližuje českému čtenáři i méně známou část své osobnosti autora moudrých a nadčasových projevů ke studentům i odborníkům nejrůznějších oborů. A přitom jen tak mimochodem probere všechna zásadní údobí od první broadwayské show přes narození dětí k událostem 11. září i roky následující. To vše se směsicí humoru a dojímavé laskavosti, které jsou pro něj tak typické. (Založil/a: xxtom)

Alan Alda Alan Alda
*28.01.1936

lenisko
  23. 10. 2012, 11:38
Autor je opravdu moudrý člověk. Dokazuje to i tato jeho druhá kniha... Avšak na rozdíl od první, v této přemýšlí nad svým dosavadním životem více a rozebírá v něm své nejzajímavější projevy, které na veřejnosti přednesl. Musím však říci, že mě jeho první kniha zaujala více a to i díky humoru, který v něm používá. Tady mě to chybí a jaksi jsem se musela v některých kapitolách doslova "dokopat", abych je dočetla. Nicméně, i přesto tato kniha stojí za přečtení ;-)
fifakovaterka
  28. 9. 2015, 22:58
Kniha nebyla zcela podle mého očekávání, ale mile mě překvapila. I když mi vždycky trvalo než jsem se do ní pořádně začetla, tak svým způsobem má něco do sebe. Alan Alda není jen skvělým hercem, ale i skvělým ideologem, jak jsem se přesvědčila v této knize. Díky němu jsem se naučila jinak přemýšlet o životě než doposud.