Dárek

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-626-1

BB art (2009) 978-80-7381-626-1 251

Co se ukrývá v každém z nás? Lou Staffern se snaží dělit čas mezi práci a rodinu, ale neustále ho pronásleduje pocit, že nic nestíhá. Jednoho zimního rána narazí na bezdomovce Gabea. Začne se o něj zajímat a sežene mu práci v podatelně. Zakrátko však začne svého rozhodnutí litovat. Gabeova tíživá příromnost Loua zneklidňuje. S blížícími se Vánocemi si však Lou začíná uvědomovat skutečný význam věcí, které až dosud nevnímal. A zjišťuje, že lidé se podobají zabaleným dárkům – teprve když je rozbalíte, zjistíte, co se ukrývá uvnitř. A někdy při tom poznáte i sami sebe. (Založil/a: Lenitschka)

teite
  29. 11. 2013, 21:16
Hodně moralizující a rozvleklé, příliš prvoplánově poučné. Měla jsem pocit, jako by si autorka řekla, že teď musí napsat něco jiného než dřív, no a ono to tak úplně nevyšlo.
chrispe
  30. 9. 2012, 22:53
Mnoha částmi jsem se musela prokousávat. Bylo to trochu něco jinýho, než jsem od této spisovatelky četla a co jsem očekávala. Příběh je rozhodně k zamyšlení, ale na můj vkus trochu rozvleklý a nedotažený.
Evelýny
  25. 5. 2015, 20:53
V této knize stačí přečíst první dvě a poslední tři kapitoly. Vše mezi tím je NUDA. ,,Čas se nedá darovat. Můžeme ho ale sdílet." Velmi pravdivé a hluboké zakončení příběhu. Co je to platné, mě kniha doslova otrávila a to jsem nečekala lowestory. Dvě hvězdy dávám za poslední kapitoly, které vám hodně zvednou tlak, i když jsem toto zakončení čekala. Od autorky si ještě něco přečtu, ale již ne za každou cenu.
Ruffy
  8. 9. 2012, 17:54
Velmi zajímavá kniha a myslím, že v dnešní době čím dál pravdivější. Lidi jsou jen uspěchaní a myslí na svou práci! Doufám, že se nikdy nestanou jednou z nich a vždy bude na prvním místě rodina, tak jak to má být!
b.w.
  23. 9. 2014, 16:45
Jedním slovem nádhera... Kniha mě úplně pohltila, zakousla se do mě a už nepustila, navíc si ke mě našla cestu přesně v té chvíli, kdy jsem ji potřebovala. Příběh je sice lehce nadpřirozený, ale mě to nevadilo. Vřele doporučuji!
Digi
  13. 8. 2014, 20:23
Zajímavá kniha o uspěchaném životě workoholika, který se věnuje práci a méně rodině. Příběh byl zajímavý, ale takový nadpřirozený. Pro mě zvláštní a jiná četba.
Honey_star
  17. 9. 2013, 10:11
Mě se to líbilo moc, možná právě proto, že je kniha jiná než ostatní od této autorky.
Oceňuju, že to tentokrát nebyla žádná velká lovestory, ale spíš takový příběh o prioritách, důležitosti vztahů, rodiny a hodnotě času. Konec možná překvapí a rozhodně stojí za to.