Tři škaredé středy

Tři škaredé středy

Barrister & Principal - 2012
ISBN: 978-80-87474-66-2

Barrister & Principal (2012) 978-80-87474-66-2 128

Nová kniha významného českého prozaika vycházející z osobních vzpomínek na bolestivé události českých dějin:
„Tři škaredé středy zasáhly do života starší generace – i do mého života – způsobem krutým, poznamenaly nás, ve dvacátém století nás okradly o velkou část mládí a většinu z nás o čtyři desetiletí, v nichž jsme nemohli o sobě rozhodovat sami:
Ve středu 15. března 1939, do ostravských ulic padal mokrý sníh, obsadil Hitlerův wehrmacht zbytek pomnichovského Československa, Čechy a Moravu, ve středu 25. února 1948, v den zastřený mrazivou mlhou, ukončila komunistická strana pod vedením Klementa Gottwalda nesnadný, ale přece jen slibný vývoj poválečné československé demokracie, a za ranního svítání do letního oparu zahalené středy dne 21. srpna 1968 k nám pod komandem Sovětské armády a Moskvy vpadla vojska tak zvaného Varšavského paktu.
Na všechny tři škaredé středy nerad vzpomínám, ale nedokázal jsem je zapomenout.“ (Založil/a: Skřítek)

23.44
  15. 5. 2014, 18:28
Události celospolečenské protknuté osobními vzpomínkami psané s nadhledem a bez zášti. Je do dílko velmi osobní, pohodové a kupodivu vzhledem k popisovaným událostem bez negativního náboje.