Jaký otec, takový syn

Jaký otec, takový syn Originální název: Like father, like son

Argo - 1996
ISBN: 80-7203-053-1

Argo (1996) 80-7203-053-1 168

Soubor povídek od syna známého fejetonisty R. Fulghuma (Založil/a: Lenitschka)

Hunter S. Fulghum Hunter S. Fulghum

AnneD
  2. 5. 2016, 21:16
Odkaz na otce je v knize dvakrát. Hunter se odkazuje na svého otce Roberta (a zároveň nevlastního otce Johna) a také často uvádí jako otce sám sebe a píše o svých dětech Sáře a Maxovi.
Držel se nápadu svého otce co se týče krátkých úvah o životě, ale tématem zašel jinam a autory nechci porovnávat, ačkoli po přečtení některých Robertových knih mi spadá k sobě stále více souvislostí.
Těším se, že se ke knize znovu vrátím, až budu mít děti. To na ní asi budu nahlížet ještě trochu jinak.
Příjemná a čtivá kniha.
ruzenka353
  26. 9. 2012, 19:10
Roberta Fulghuma mám velice ráda a patří mezi jednoho z mých nejoblíbenějších autorů. Když se mi do ruky dostala tato kniha, bála jsem se, že se mu nikdo nemůže vyrovnat, ani jeho syn. Název knihy však přesně vystihuje, například nadání, které H. Fulghum po otci zdědil. Láska a vtip s kterými jsou eseje psány přímo vytékají z knihy a po každé poslední větě v jednotlivých esejích, mi naskočila husí kůže.