Skrytý oheň

Skrytý oheň

Podtitul: Setkání, které změnilo život Matky Terezy

Karmelitánské nakladatelství - 2011

Karmelitánské nakladatelství (2011) 254

Kniha P. Josepha Langforda o spiritualitě Matky Terezy je plodem jejich šestatřicetiletého přátelství. Otec Langford se nejprve zaměřuje na duchovní zkušenost, kterou Matka Tereza prožila 10. září 1946 v Indii. Vnitřním zrakem viděla Ježíše na kříži a jeho slovo „Žízním“ zasáhlo srdce Matky Terezy natolik, že ovlivnilo směr jejího dalšího života. Žízeň pro ni byla symbolem touhy: Bůh touží po naší lásce, po všem, co je v nás. Matka Tereza toužila odpovědět na tuto Boží žízeň celým srdcem, celým svým životem. Z tohoto niterného vztahu s Ukřižovaným vyrostlo celé její obrovské dílo. Touha odpovědět na Kristovu lásku byla skrytým ohněm, který prozařoval její život i službu a zapaloval zástupy následovníků. (Založil/a: MagdaM)

Faustyna
  8. 11. 2014, 11:49
Knížka plná hlubokých a krásných myšlenek, která mi pomohla pochopit, proč Matka Tereza byla tak výjimečnou a krásnou osobností. K některým pasážím jsem se několikrát vracela. Pokud potřebujete posilu do všedních dnů, určitě po ní sáhněte.