Legenda

Legenda
Originální název: Legend

CooBoo - 2013

CooBoo (2013) 305

Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu. (Založil/a: Claira)

Marie Lu Marie Lu
*11.07.1984

anishta
  3. 12. 2014, 10:48
Velmi čtivé a napínavé. Postavy si zamilujete, pak je chvilku nesnášíte (June) a pak je opět vezmete na milost a oblíbíte si je. Máme tady dva pohledy, zastánce Republiky a odpůrce, smetánku a chudinu. Kniha se mi moc líbila a asi se hned přesouvám k Fenoménu.
Lucianna
  14. 12. 2014, 12:31
Legenda byla moje první kniha, kterou jsem kdy přečetla. Dostala se mi do ruky díky moji skvělé tetě. June a Day mě uchvátily natolik že jsem nepřestala číst a chtěla jsem víc a víc a tak díky ním mám lásku na celý život. Příběh June a Daye se mi nesmírně líbil. Autorka má skvělý styl psaní a umí vás vtáhnout do děje, takže si příběh vychutnáte naplno. Příběh je plný tajemství, zrady a taky trochu té lásky. Určitě nelituji že jsem si kdy tuhle knihu přečetla!
DanielOsbourne
  5. 7. 2015, 21:15
Tak se mi dostala do ruky konečně i tato dystopie a musím říct, že to není špatně čtení. Kniha se čte velmi lehce, děj je zajímavý, ale neuvěřitelně předvídatelný. Jsem zvědavý na další díly, které doufám dosáhnou alespoň kvalit prvního dílu.
Katniss Lavender
  21. 5. 2015, 14:22
Zase jedna z těch povedených knih od nakladatelství CooBoo. Moc se mi líbila, je to taková klasická dystopie s celkem předvídatelným dějem, ale to jí neubírá na kráse. Jediné mínus této knihy je to, pro jakou cílovou skupinu je psaná. Děti 10 - 16 budou nadšené, já bych dosadila o 10 let starší postavy a trochu "dospělejší" atmosféru. Ale je můj problém, že čtu ve svém věku knihy pro mládež a pak si stěžuju, že jsou pro mládež! :-D Takže neváhejte a přečtěte si ji, je vážně dobrá...
Daletth
  14. 6. 2015, 17:19
Nebylo to špatné, to rozhodně ne. Legendu jsem přečetla za jedno odpoledne, byla čtivá a chytlavá. Autorčin styl se mi líbil, vše plynulo víceméně bez zádrhelů v logice... Ale i tak ode mě dostane kniha jen tři hvězdy. Důvod? Všechno, co tady bylo, už jsem četla (a lépe zpracované) - i ten poměrně za originalitu vychvalovaný nápad se zkouškami a tím, jak se lidé kastují podle inteligence a výsledků vědomostních testů (série Ohnivý vítr má stejný motiv, a to je z roku 2000). Taky mi nesedl vztah mezi June a Dayem - autorka si s ním mohla mnohem víc pohrát, nemusela tam lásku cpát násilně (a nevěrohodně) za každou cenu hned, tady by si postavy prostě zasloužily větší péči... Další díly zatím odsunu, až budu mít zase náladu na příjemnou jednohubku.
Shifer
  7. 7. 2013, 14:43
A je tu další dystopie. Další, která má něco do sebe. To, jak se střídaly úhly pohledu Daye a June bylo zajímavé. Celá kniha je od začátku do konce akční a plná napětí. Kdybych už nečetla hodně dystopií, asi by mě tenhle příběh opravdu dostal, ale přišlo mi to jako směs několika knih, takže nemůžu říct, že bych hned strašně potřebovala vědět, jak to bude pokračovat, ale na pokračování se rozhodně těším.
kiky
  19. 6. 2014, 22:29
Tak jsem dočetla celou trilogii, a jsem nadšená! :-) všechny 3 knihy jsou plné akce, napěti a lasky. Často se u knížek na pokračování stává, že 1.dil je skvělý, ale těm dalším už zkrátka něco chybi (ja takovy pocit měla třeba při čtení rezistence a aliance-2.a3. dilu naprosto skvele Divergence). Ovšem Marie Lu nějak dokazala udržet všechny díly na vynikající úrovni! Daye jsem si od sameho začatku představovala jako herce Mila Ventimigla, ktereho možná znare ze seriálu-Gilmorova děvčata, kde hral Jesse. Až později jsem zjistila, ze ma mit dlouhe, blonďaté vlasy... :D Ale uz jsme Daye nechtěla měnit, podle mě je Milo skvělý Day, a navic si nevybavuju žadného pěkného herce s takovymi vlasy :D. Každopádně všem doporučuji! ;) :)
charming
  10. 11. 2016, 13:50
Při přečtení krátké anotace, jsem si nebyla jistá, jestli chci knihu číst. Protože mi ale došly tipy, co číst, tak jsem se do toho pustila. A... Kniha byla velmi milým překvapením. Rozjela se téměř okamžitě, od začátku mě udržovala v napětí a tohle tempo si udržela až do samého konce. Co se týče originality, na kterou je tady v diskuzích poukázáno - je pravdou, že místy jsem tam viděla podobnosti z jiných knih - např. Hunger Games, Cinder, Divergence, Skleněný trůn. Ale i tak kniha v mnohém překvapila a četla se jedním dechem a já se tak s velkým nadšením pouštím do druhého dílu.
Angel Writie
  9. 5. 2016, 9:25
Tuhle knihu m doporučila jedna z knihovnic v knihovně a jsem moc ráda, že to udělala, protože jsem si tuhle knihu naprosto zamilovala. Day je pro mě dokonalá postava a nemohla jsem se odtrhnout od chvil, kdy mu málem šlo o život. Hned po přečtení tahle kniha putovala do rukou mé knihomolské kamarádky a i ona si vytvořila svou knižní lásku.
Minde
  2. 3. 2016, 21:36
Naprosto úžasná kniha. Vypravování z 2 úhlů pohledu bylo skvělé. Ani chvilku jsem se nenudila a děj měl rychlý spád. Je pravda že námět je podobný hunger games atd. , ale vymyslet v dnešní době něco úplně nového, je těžké. Tzn. hlavně hodnotím,jak je to napsané a jaká je myšlenka knihy v detailech a ne celkový námět. (I když i tak je to v něčem trochu jiné)
Hrozně jsem si oblíbila Daye. Jun jsem začala mít ráda až v druhé polovině knížky, ale i tak Day je lepší :D Miluju poslední stránku knihy- vysvětlení proč se Day jmenuje Day :D Čtu to pořád dokola.
Christy
  15. 9. 2013, 13:57
Rozhodně zajímavá knížka, která mě rychle vtáhla do děje. Už se těším, až si přečtu pokračování (Fenomén).