Krásná katastrofa

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Fortuna Libri - 2013
ISBN: 978-80-7321-672-6

Fortuna Libri (2013) 978-80-7321-672-6 378

Ona nepije ani nenadává a ve skříni má spoustu seriózních svetříků. Abby věří, že si dokázala vybudovat dostatečnou vzdálenost mezi sebou a svou temnou minulostí, ale když se svou nejlepší kamarádkou dorazí na univerzitu, její cestu k novému začátku zkříží rebel a polykač holek na jednu noc, Travis Madox. Urostlý, potetovaný hezoun je to poslední, co Abby potřebuje…

On tráví noci vyděláváním peněz na zakázaných zápasech a holky střídá častěji než ponožky. Do Abbyina života se vetře trikem - nabídne jí sázku, že měsíc vydrží bez sexu - když ona s ním ten měsíc bude bydlet. Ať tak či onak, Travis netuší, do jak těžkého zápasu se pustil. (Založil/a: Claira)

Jamie McGuire Jamie McGuire
*06.11.1978

Peetuliska
  5. 10. 2016, 11:54
Protiklady se přitahují, vždy, a tak tomu asi bude i nadále. Neoriginální téma, kdy ona je vzor ctnosti a on rebel bez příčiny je opět na scéně. Kupodivu mě to ale bavilo, měla jsem pocit, jako bych se vrátila do doby, kdy každý pátek večer v televizi běžely americké komedie ze středních škol, ve stylu Pomády. Nenáročné, příjemné, jen začít chroupat popkorn, tedy zhruba do poloviny.
Pak nastal zvrat o 180°. Hlavní hrdinka se začala chovat mnohem iracionálněji než doposud a v každém případě byla nespokojená, do toho se začaly dít tak nepravděpodobné a neuvěřitelné věci, že jsem si říkala, bože, co přijde dál.
Z příjemné a nenáročné věci, se začala postupně dělat parodie sama na sebe, škoda.
Lucianna
  6. 5. 2014, 19:01
Do této knihy jsem se doslova zamilovala. Strašně se mi všechno líbilo a ironie je že jsem čekala takový konec, ale nečekala bych, že udělají to, co udělaly :-) nakonec jsem byla příjemně překvapená..Doporučují.
Adri-Anna
  30. 9. 2013, 19:48
Mně asi někdo vyměnil obsah knihy, protože hodnocení neodpovídá tomu co jsem četla :-( Začátek byl slibný, neustále jsem čekala jakou minulost Abby skrývá - a ejhle v půlce se dozvídám, že umí hrát "žolíka". Hodně nudná lovestory o čtyřech postavách ...opět jsem se nechala ovlivnit krásným obalem knihy :-)
teite
  18. 2. 2016, 16:51
Knížka mě hned na začátku naprosto pohltila a první polovinu jsem hltala tak, že jsem ji málem nemohla odložit. Pak už mi ale děj začal připadat malinko překombinovaný, chování postav méně pravděpodobné a závěr už bych si možná raději i odpustila. Přesto musím v rámci oddechového žánru hodnotit vysoko a těším se na pokračování.
Veronika
  26. 9. 2014, 21:48
Čítalo sa to mimoriadne ľahko, ale opäť tu máme rovnaký scenár - nevinné dievčatko vs. zlý, skúsený playboy. V mnohom mi Abby pripomínala babu z Fifty Shades (ani za svet nepamätám meno), svojou nerozhodnosťou a utrápenosťou ma až privádzala do šialenstva a mala som chuť jej jednu vraziť. Čo sa týka jej "obrovského" tajomstva, ok, pre mňa to originálne bolo, keďže som sa s tým ešte nestretla, ale aj tak mi tam v niektorých chvíľach unikala logika. V každom prípade, dávam tri hviezdičky, lebo to bolo napriek všetkému milé, vcelku napínavé a čítalo sa to (napriek niektorým pasážam) pekne.
včelka
  7. 5. 2013, 14:06
Knížku jsem zhltla za dva dny, takže je asi jasné, že se mi líbila. :) Jsem teda sice spíš na dystopie, ale tohle byla taková oddechovka s 'normálními' problémy. A to se mi na tom líbilo. Musím pochválit i obálku, je moc pěkná. :) A ještě celkem oceňuju, že to byl jen jeden díl. Ve knížce se toho odehrálo celkem dost. Tohle by jiní autoři natáhli přes 3 knihy. :D
K obsahu se nějak detailně vyjadřovat nebudu, jen řeknu: Abby a Travis jsou krásný pár, užila jsem si to ;)
Katniss Lavender
  27. 5. 2014, 2:32
Musím přiznat, že v tomto případě obal předčí obsah... Zase jsem jednou vybírala knihu podle obálky a začínala číst s tím, že jsem neměla nejmenší tušení, co na mě čeká. Moje představa byla úplně jiná, ale byla jsem mile překvapena. Ano, charaktery a inteligence postav jsou trochu horší, u Abby až schizofrenní, ale ten příběh se mi líbil. Pořád jsem čekala, kdy se Travis projeví jako hajzlík a začne Abby pronásledovat, nedá jí pokoj, bude ji nutit do vztahu atd. a ono nic... Trocha psycha by neuškodila... Ale co, máme druhý díl... ;-)
RenataHopsinka
  28. 5. 2014, 19:52
Už dlouho jsem nečetla knihu, od které bych se doslova nemohla odtrhnout a i po jejím dočtení jsem dlouho tento úžasný příběh nosila v hlavě.
silvaren
  5. 7. 2013, 22:36
I když je to v podstatě romantický příběh z vysoké, přišlo mi to skoro jako thriler. :) Knížka je napínavá od začátku do konce, dějově nadupaná, psychologie postav je podrobně rozvedená. Je tam sice pár hluchých míst, ale četla se pěkně. Problém jsem měla s hlavní hrdinkou - každou druhou kapitolu bych ji za její nerozhodnost a neschopnost stát si za svým nejradši propleskla. Za přečtení ale určitě stojí.
Ruxandra
  18. 6. 2013, 7:52
Strhující a překvapující od začátku až do konce. I když mě občas chování Abby i Travise dost vytáčelo a ráda bych je oba propleskla, příběh se mi moc líbil a velmi oceňuji, že jej autorka "nacpala" do jedné knihy a nesnažila se ho donekonečna protahovat do několika dílů. Jednoznačně perfektní oddechovka s velmi trefným názvem:)
jithushka
  5. 4. 2014, 16:28
Na tuhle knihu jsem už asi stará, takže mé hodnocení pravděpodobně nemůže být objektivní. Ze všech stran jsem na ni poslouchala kladné recenze a pochvaly, nicméně já na téhle knize nemůžu vypíchnout vůbec nic. Občas jsem se pozastavovala nad vyloženou stupiditou hlavních postav. Dočteno jenom kvůli tomu, že neodkládám knihy..
Míša.L
  13. 8. 2013, 12:25
Páni, tak tohle bylo......drsné! To je první slovo co mě napadá. První polovina knížky byla přesně taková, jak jsem očekávala. Hned první stránka mě vtáhla do děje a pak to prostě jen odsýpalo a já čekala, že se nic zas tak závratného nestane. Ale v polovině se všechno změnilo. Děj začal být plný nečekaných překvapení a já se nestačila divit. Často jsem nechápala Abby co to tam sakra dělá a svým nerozhodným chováním mi i lezla na nervy. Ale na druhou stranu jsem ji i celkem chápala, protože Travis, co si budeme povídat, byl asi ta nesložitější osoba se kterou jsem se kdy v knížce setkala. Většinu času jsem nevěděla co od něj můžu čekat. Možná to teď bude znít hodně necitlivě, ale zrovna když byl Travis nešťastný tak mi připadal nejvíc roztomilý. I když někdy mi ty jeho výlevy citů přišli až moc. V každém případě jsem ráda, že jsme si ji přečetla a můžu jen doporučit. Škoda, že se takovéhle příběhy dějí jen na stránkách knih nebo na filmovém plátně.. ;-)
ssassi
  17. 5. 2014, 11:18
takže, pokud někdo očekává oddechovku, u které netřeba zapojovat větší část mentální kapacity, tohle je to pravé. děj je kostrbatý, chvílemi až absurdní, postavy jsou mizerně vylíčené. pokud má špatně socializovaný, potetovaný, kolem sebe kopající jedinec vyvolat vlhko v kalhotkách čtenářek, u mě se to až tak nepovedlo ;-) trošku mě zaráží bezostyšné mlácení kolemjdoucích, nemluvě o nějakém svědomí po požáru.....ale knížka v podstatě splnila to, co jsem od ní očekávala :-)
Samie
  19. 4. 2016, 10:43
Kniha má zajímavý námět a má určitou čtivost, ale to je asi tak všechno co bych na této knize hodnotila kladně.
Hlavní hrdinka Abby to nemá v hlavě zcela v pořádku. Přijde mi, že je dutá jako bambus. O hlavním hrdinovi Travisovi se raději zmiňovat moc nechci. Takového kluka bych nechtěla, očividně není srovnaný sám se sebou a má agresivní a majetnické sklony.
Další co bych vytkla je styl psaní. Je to hrůza děs jak je děj popisován. V jedné větě je doma a v druhé je najednou venku. Autorka se měla zaměřit víc na detail a podrobný popis událostí či popsat jednotlivé kroky.
Kniha byla pro mě velkým zklamáním. Četla jsem na ní velmi pozitivní recenze a díky těmto recenzím jsem se pustila do čtení. To byla chyba. Po dlouhé době je to kniha, kterou jsem si neoblíbila a kterou nemusím. Proto mám velký problém jí dočíst. Další díl z pohledu Travise číst nebudu, byla by to akorát ztráta času. Za mě jen 1 hvězdička.
Wajny
  13. 12. 2015, 9:12
Jsem nadšená! Travis a Abby jsou dva blázni, kteří se k sobě hodí. Přijde mi, že se nejedná o tuctovou knihu - kdy on je ten zlý a ona hodná a nezkažená (Abby je totiž také pěkné číslo). Z konce jsem byla nadšená, pro ty dva se absolutně hodí. 5*
Kniha je podle mě dost bláznivá, nálady obou se střídají jako na horské dráze. Nejde o žádné veledílo, ale zanechá ve vás příjemný pocit.
Lucy1994
  22. 2. 2015, 16:04
Takové příjemné pohodové čtení. Někoho to osloví, někoho ne. Tak to bude u každé knihy. Mně se kniha i příběh hodně líbil. Abby zase tak nevinná nebyla, jak tu někdo píše. A on zlý také nebyl. Ta kniha hezky poukazuje i na dnešní problém, na dnešní hnusné chování mládeže, hlavně i poukazuje na tupost a labilitu holek, které se snaží klukovi dostat pod kůži tím, že se s ním vyspí. Já ten dnešní svět nechápu a u knihy jsem se nad tím dokázala rozčílit :D Ale jinak to bylo příjemné čtení a klidně bych si to možná dokázala někdy přečíst znovu, což se mi stane u málokteré knihy.
evulinkalinhartova
  19. 3. 2013, 9:11
Vztah Travise a Abby - hm co na to říct?
Sama nevím, kluk se kvůli holce nikdy pořádně nezmění. Ano Travis odložil svoje "dámy" na jednu noc. Protože se zamiloval do Abby. Holky, která ho odmítala od začátku. A jen díky sázce si začali oba uvědomovat co je k sobě táhne.
Jenže oba mají své klady a zápory. To že se Abby nedokáže přenést přes svou minulost je na dvě věci. Každý by to měl dokázat. Ne utíkat.. Ačkoli na druhou stranu, taky bych radši zdrhla, mít za otce ožralu a gamblera.
Takže chápu, že Abby se radši s Travisem rozešla než aby se trápila a prožívala minulost zas. Jenže mě štvalo, že to nevyřešila. Jen to nechala spíš plynout a myslela si, že jak Travis tak ona zapomenou na to co mezi nimi bylo.
A pak se Travis zachová naprosto ideálně. Nechá jí jít... A co udělá Abby znovu uteče. Nebojuje.
A konec, zvláštní, vdávat se v 19 v dnešní době :D, ale proč ne. Každý to dneska cítí jinak. A pokud najdeme ideální lásku, tak proč ne.
Ale jo knížka se četla hodně dobře a autorka nás udržuje do poslední chvíle v napětí, zda se ti dva dají dohromady a budou spolu. Jestli překonají všechny možné i nemožné překážky.
Takže napínavost se musí nechat :)

---------------------

Musím říct, že "druhý" díl neboli spíš druhá knížka z pohledu Travise?
Je snad ještě lepší :)
Bohužel, pro ty, kteří nečtou v angličtině, tak mají smůlu :(
Ale doporučuji si přečíst Walking Disaster!
evasamankova
  26. 9. 2013, 18:22
Pro mě příjemná oddychová kniha s milým a sladkým koncem. To jsem potřebovala po všech těch pochmurných knihách, které jsem poslední dobou četla. Hezký příběh plný humoru, lásky, žárlivosti a přátelství. Jediné co mi vadilo, byl chvílemi dost toporný překlad a velké množství překlepů. Škoda. Budu doufat, že nakladatelství vydá i další autorčinu knihu Walking Disaster a přečteme si příběh znovu a to Travisovýma očima. Věřím, že by to bylo zajímavé. Za mě palce nahoru. Zároveň doufám, že vydavatelé žánr new adult trochu na našem trhu rozšíří a čtenářkám přinesou více podobných knih.
Hellix
  1. 5. 2013, 20:32
Přečetla jsem ji za tři dny, dobrá velmi čtivá oddychovka. Zajímavé a komplikované povahy hrdinů dají knížce šmrnc. Některé kapitoly jsou poutavé, jiné ne. Nějak mi tam moc nepasuje to Las Vegas...a ta svatba,ale no tak jo... i bez ní by to šlo.
Lucie Kalendová
  6. 9. 2016, 14:41
Jamie McGuire je prostě skvělá! :)
Je sice pravda, že místy mě kniha (hlavní hrdinka) dosti štvala, ale podstata je pořád úžasná a hlavně styl Jamie je naprosto dokonalý :3
I když musím přiznat, že např. Sladké nic bylo mnohem lepší :)
Mark.
  7. 7. 2016, 9:33
Kniha se četla krásně. Jako oddechovka je prarádní, ale někdy mi to připadalo, jako styl "můj milý deníčku"
Catie
  12. 3. 2014, 16:32
Super knížka. Nevím, čím mě tak chytla, ale chytla :). Jamie McGuire prostě ví, jak psát.

P.S. Pokud jste stejný nadšenec jako já, pak doporučuji skupinu na facebooku MacPack, kde komunikuje se svými fanoušky a přidává nejrůznější novinky :).
Markyy
  20. 2. 2014, 10:42
Moc krásná kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Děj zajímavý a napínavý. Chvilkami trošku přehnaný, ale přesto je to podle mě skvělá kniha, velice kvalitně napsaná. Rozhodně doporučuji!!
Ivett.H
  3. 2. 2014, 13:51
Knihu jsem ani nedočetla, od začátku mě nebavila - asi už mám dost vzorce "slečna nevinná slušňačka" a "idol ženských srdcí":( Takže bohužel.
Nika_D
  6. 9. 2013, 7:00
Krásná knížka,hned od první stránky mě vtáhla do děje. Napínavý příběh od začátku až do konce a dějově opravdu našlapaný :) Moc se mi líbí obálka knížky. Jsem ráda, že mám příběh Abby a Travise ve své knihovně, a doporučuji k přečtení, určitě stojí za to :)