Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vlk a beránek

95%
5 4
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vlk a beránek

Podtitul: Rozdílné životy bratří Göringových za nacistického režimu


Autor:


Nejnovější vydání:
Alpress - 2008
Počet stránek: 334
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Alpress (2008) 334

Skutečný příběh druhého muže Hitlerovy Velkoněmecké říše Hermanna Göringa a jeho bratra Alberta. I když mezi oběma muži bylo silné bratrské pouto, jejich postoj k válečnému konfliktu a k nacismu se absolutně lišil.

Albert odsuzoval nacistický režim a k Hitlerovi cítil odpor od prvního okamžiku. Zachránil stovky, možná tisíce lidí z celé Evropy od perzekuce. Na dotaz, proč poskytl všemožnou pomoc židům a dalším obětem nacismu, odpověděl, že se naprosto nezajímal o politiku, že nenáviděl jakýkoli útisk a tyranii a že udělal to málo, co bylo v jeho silách, aby odčinil zlo a krutost svého bratra a ostatních vůdců nacistického režimu. Nic z toho by však nebylo bývalo možné bez Hermanna. Bratr Albertovi mnohokrát zachránil život, nikdy se nesnažil překazit jeho samaritánské aktivity a jen ho napomínal, aby bral ohled na jeho postavení. (Založil/a: Andrejka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 6. 2014, 9:36
Netušil jsem, že měl Hermann Göring bratra, který dokonce pracoval ve Škodě Plzeň, a dost jí pomáhal. V této knize se vůbec dovíte spousty zajímavých a málo známých informací.
rt12
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 1. 2015, 19:42
Naprostá novinka v podobě bratra Hermana Göringa. Mnoho překvapujících, pro mne nových informací z Hitlerovského Německa a překvapující samotný postoj Hermana Göringa . Po celou dobu jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, zda je vše pravda.