Vlk a beránek

Vlk a beránek

Podtitul: Rozdílné životy bratří Göringových za nacistického režimu

Alpress - 2008

Alpress (2008) 334

Skutečný příběh druhého muže Hitlerovy Velkoněmecké říše Hermanna Göringa a jeho bratra Alberta. I když mezi oběma muži bylo silné bratrské pouto, jejich postoj k válečnému konfliktu a k nacismu se absolutně lišil.

Albert odsuzoval nacistický režim a k Hitlerovi cítil odpor od prvního okamžiku. Zachránil stovky, možná tisíce lidí z celé Evropy od perzekuce. Na dotaz, proč poskytl všemožnou pomoc židům a dalším obětem nacismu, odpověděl, že se naprosto nezajímal o politiku, že nenáviděl jakýkoli útisk a tyranii a že udělal to málo, co bylo v jeho silách, aby odčinil zlo a krutost svého bratra a ostatních vůdců nacistického režimu. Nic z toho by však nebylo bývalo možné bez Hermanna. Bratr Albertovi mnohokrát zachránil život, nikdy se nesnažil překazit jeho samaritánské aktivity a jen ho napomínal, aby bral ohled na jeho postavení. (Založil/a: Andrejka)

vladislaus
  17. 6. 2014, 9:36
Netušil jsem, že měl Hermann Göring bratra, který dokonce pracoval ve Škodě Plzeň, a dost jí pomáhal. V této knize se vůbec dovíte spousty zajímavých a málo známých informací.
rt12
  21. 1. 2015, 19:42
Naprostá novinka v podobě bratra Hermana Göringa. Mnoho překvapujících, pro mne nových informací z Hitlerovského Německa a překvapující samotný postoj Hermana Göringa . Po celou dobu jsem jen nevěřícně kroutila hlavou, zda je vše pravda.