Svatyně

Originální název: Sanctuary

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-277-0

BB art (2013) 978-80-7461-277-0 160

Když soukromý detektiv Jack Taylor dostane dopis se seznamem obětí, říká si, že to není jeho starost. Vždyť má co dělat, aby se nezbláznil. Jeho blízká přítelkyně Ridge se zotavuje po operaci a vábení alkoholových sirén je silnější než kdy jindy.
Za záhadných okolností zahyne nejdřív gardista a poté soudce. Ovšem teprve když na seznam přibude dítě, rozhodne se Jack Taylor odhalit vraha a za každou cenu ho zastavit. To však ještě netuší, že ho s vrahem pojí bližší vztah, než by čekal. A že to celé dostane hluboký osobní rozměr.

Díky Bruenovu černým humorem prošpikovanému stylu a jeho zlosti na nelidské chování člověka k člověku vznikl jeden z nejtemnějších a nejoriginálnějších detektivních románů všech dob. (Založil/a: Snicketka)

illy
  26. 5. 2014, 9:56
Další díl, další velká paráda. Taylor mě fakt baví, tenhle ztroskotanec, smažka a alkáč, neustále bojující se svými démony a s vlastním smyslem pro spravedlnost. Nejde mu nedržet palce.
jirka77
  19. 4. 2014, 9:33
Další pokračování série Jacka Taylora. Jack opět ve starých kolejích užívající různé ,,povzbuzující'' látky se pouští do vyšetřování dalšího případu, dozvídá se pravdy které změní jeho život. Svatyně je opravdu skvělé čtení plné irského humoru a náhled na změnu irské společnosti posledních let, co se dost podobá té naší české. Pro mě jsou nezapomenutelné spory a konverzace mezi Jackem a otcem Malachym :-)
Al Bunda
  3. 3. 2016, 17:13
Taylor je senzační. Jen při četbě mám vždycky těžko odolatelnou chuť na Jamesona. Jeho popisování sama sebe po chlastu a xanaxu je neuvěřitelný. Stejně tak popisy toho, když dostává nařezáno.