Rváč

Originální název: Crusher

Fortuna Libri - 2013
ISBN: 978-80-7321-693-1

Fortuna Libri (2013) 978-80-7321-693-1 320

Sedmnáctiletý Londýňan Finn Maguire je dyslektik se záznamem v rejstříku trestů. Žije se svým nevlastním otcem, neúspěšným hercem a živí se jako prodavač v restauraci s rychlým občerstvením.
Finnovi se ve vteřině obrátí celý život naruby, když jednoho dne najde svého otce brutálně zavražděného. Najednou je na všechno sám. Policie ho považuje za hlavního podezřelého, a tak musí svést souboj s časem, aby očistil své jméno a zjistil, kdo a proč otce zabil. Odpovědi hledá v nemilosrdné džungli londýnského podsvětí, odhaluje temná tajemství a zjišťuje, že člověka dokážou nejvíce ranit ti, kterým věří… (Založil/a: Snicketka)

bronn
  25. 1. 2015, 18:47
Kniha se čte velice dobře, má napínavý děj. Jediné co mě dost překvapilo bylo, že hlavní hrdina na mě svým myšlením působí spíše jako zkušený gangster, než jako sedmnáctiletý chlapec.
tomdra
  15. 9. 2013, 22:36
Výborná detektivní kniha. Četla se úplně sama. Příběh skoro obyčejného londýnského kluka a jeho problémy s kriminálními živly.
mell01
  2. 4. 2016, 0:03
Taková oddechovka, řekla bych. Ze začátku jsem tomu nemohla přijít na chuť, ale pak se knížka četla skoro sama. Finna jsem si dost oblíbila, jen mi některé bojové scény připadaly dost nereálné. Konec překvapil.
Štěpán Širůček
  25. 2. 2015, 11:49
Pěkná detektivní kniha. Odpočinkové čtení pro nenáročné čtenáře. Děj poměrně napínavý a stránky pod prsty ubíhaly samy.