Faraonovo tajemství

Faraonovo tajemství
Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Historický román s detektivní zápletkou se odehrává v Alexandrii ve 3.stol.př.n.l. za vlády Ptolemaia II. Do rodného města se vrací mladý Řek Alexandros,který dosud žil u svého strýce v Makedonii.Chce v největší knihovně starověku studovat dokumenty o historii Řecka i o Alexandru Velikém a jeho vojevůdcích.Do Egypta jej nepřivedla jen touha po vzdělání,ale i po pomstě.Před dvaceti lety zde byl zavražděn jeho otec,matka i sourozenci.Zločin nebyl nikdy objasněn.Alexandros se snaží získat co nejvíce informací o své rodině.Zjistí,že jeho otec patřil k hlavním úředníkům státu,že měl velký vliv a majetek a měl dokonce šanci stát se vládcem Egypta.Náhodně objeví i existenci dluhopisů,z kterých je zřejmé,že mu tři vysoce postavení muži ve městě dlužili peníze.Domnívá se,že našel motiv činu,a rozhodne se vrahy potrestat.Než se k tomu odhodlá,jsou dva z nich zavražděni.Také jeho život je ohrožen.Nakonec se mu podaří odhalit pravého viníka a zjistí i pravdu o svém původu. Spíše než samotný děj zaujme čtenáře vylíčení prostředí hlavního města ptolemaiovské říše,zachycení dění v paláci panovníka,knihovně,gymnasionu i atmosféry slavností na oslavu boha Dionýsa (Založil/a: petra.k)