Židovské tradice a zvyky
Originální název: Židovské tradice a zvyky
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Karolinum - 2016
ISBN: ISBN 978-80-246-2996-4

Karolinum (2016) ISBN 978-80-246-2996-4 276
Karolinum (2010) 978-80-246-1518-9 272

Otázka židovských tradic a zvyků představuje jednu z nejzajímavějších a také nejvíce různorodých oblastí judaistiky, neboť daná problematika zasahuje i do mnoha dalších oborů, jako jsou historie, sociologie, pedagogika, právo, politologie, kulturologie či dějiny umění. Publikace Židovské tradice a zvyky pojednává o životě věřícího žida a rituálech, které ho provázejí, o zvyklostech charakteristických pro každodenní život (například návštěva synagogy, kašrut), ale také o svátcích a významných dnech, jež tvoří nedílnou součást jeho života. Kniha je doplněna ilustracemi a přináší množství zajímavých informací jak pro odborné, tak i laické čtenáře zajímající se o židovskou kulturu. (Založil/a: dejw)

Bedřich Nosek Bedřich Nosek
*13.05.1942

Pavla Damohorská Pavla Damohorská
*10. 11. 1976

Jan.S.Harold
  18. 7. 2014, 15:20
Velmi příjemná kompilační práce určená spíše pro studenty pro přípravu ke zkouškám. Je to určitě výborný soubor všech důležitých zvyků, které by každý, kdo se trochu zajímá o judaismus, měl mít v malíku, ale spíše než na začtení se může fungovat jako příručka.
Claire27
  10. 6. 2016, 23:59
Knížku jsem si přečetla do školy a velmi mi pomohla pochopit židovské zvyklosti. Nejedná se o nějakou složitou studii a čte se bez problémů. Proto ji lze doporučit i těm, kteří o judaismu neví vůbec nic a rádi by se něco o tomto náboženství dozvěděli.