Kim

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-4494-0

Grada (2012) 978-80-247-4494-0 68

Kimball O\'Hara, stejně jako tisíce dalších dětí v Indii na počátku dvacátého století, tráví skoro všechen svůj volný čas na ulici. To se však změní ve chvíli, kdy se setká s buddhistickým lámou a stane se jeho žákem.Náš komiksový příběh sleduje příhody veselého, nebojácného Kima a jeho společníka lámy na cestě po severní Indii - od přelidněného Láhuru až po majestátný Himálaj. I když nemají stejný cíl, během cesty se z nich stávají blízcí přátelé. Těsně před odjezdem z Láhuru dostane Kim od jednoho ze svých přátel za úkol doručit velmi zvláštní dopis. Díky němu se setkává s příslušníkem britské tajné služby a zjišťuje tajemství, o kterých se mu ani nezdálo. Jak příběh i chlapcova cesta pokračují, Kim se postupně dozvídá stále víc o špionážní Velké hře. My pak můžeme sledovat, jak se z nevzdělaného uličníka postupně stává bystrý mladík zběhlý ve světě politiky, zrady a smrti. Navíc se všechna Kimova vzrušující dobrodružství odehrávají na pozadí nádherné země, plné nástrah, zápletek a překvapení.Kim je nejzdařilejší Kiplingovo literární dílo. Autor v něm předává svou znalost Indie - díky tomu je kniha nejen úžasným dobrodružným románem, ale zároveň věrně vykresluje indické prostředí na počátku minulého století (Založil/a: CrazyBubu)