Tarzan z rodu Opů

ISBN: 80-85192-18-7

Paseka (1994) 80-85192-18-7 190
Paseka (1991)
Magnet-Press (1990)

Světoznámý dobrodružný román o potomku anglického lorda vychovaném v pralese opicí. Vypráví o smutném skonu Tarzanových rodičů, o Tarzanově vyspívání v nejmocnějšího tvora džungle, spojujícího sílu a důvtip, o jeho četných bojích s ostatními obyvateli divočiny, o obraně ohrožených a o jeho vzrůstajícím citu k mladé Američance, která Tarzana změní v obětujícího se gentlemana. (Založil/a: qpIfg381e3)

Tardis
  17. 9. 2015, 10:24
Ta obálka je naprosto příšerná...příběh je dobře napsaný, čtivý a svébytně pojatý. Postava učence, který útěk před lvem považuje za přílišné řešení světských záležitostí je skvělá.
veck.nuh
  26. 10. 2014, 6:40
Poprvé jsem četl Tarzana ze starých časopisů Větrník. Ten se za dob normalizace zase musel zpět přejmenovat na Pionýr. Ovšem už bez Tarzana. Později vyšlo sešitové vydání s ilustracemi Zdeňka Buriana. V období temna se mi dostaly do rukou holandské komiksy s Tarzanem. Když po revoluci začala Paseka vydávat Tarzana, "musel" jsem prostě celou sérii koupit. Srdeční záležitost. Ale stejně - ten první díl ne nejlepší.
Francoa
  6. 6. 2011, 9:49
Nevím mám-li hodnotit,četl jsem asi 10 knih,ale všechno předválečná vydání.Nejlepší byl asi 1.díl,ale i některé další byly dobré.Pro kluka výborné čtení.Nedávno jsem zjistil, že jsem vlastně četl i 11 díl, kde bylo vše nejdůležitější v jedné knize. Je to vlastně již více jak 50 let.
KillHurt
  22. 4. 2016, 18:38
Už od přečtení pár dílů Johna Cartera jsem byl zvědavý na Tarzana. I když kniha má pár slabin, hlavně z pohledu dnešní morálky a hodnot, je výborně napsaná a na druhou stranu perfektně popisuje tehdejší dobu. Perfektně zapadá do žánru dobrodružné literatury, ne-li ji přímo definuje.
lc4u
  16. 10. 2016, 17:35
Moc hezká knížka, i když příběh je lehce předvídatelný a jazykově to není žádný zázrak (možná jsem zvyklý na jiný druh psaní). Nicméně příběh patří už odmala mezi mé oblíbené (proto 4 hvězdy) - předtím jsem zhlédl jen film a tak jsem si nemohl odpustit přečíst si také knižní předlohu. Nejvýstižnější charakteristika? Oddechová četba na 2-3 večery.