Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Ekonomika Hollywoodu

68%
3 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Ekonomika Hollywoodu

Podtitul: Skrytá finanční realita v pozadí filmů
Nejnovější vydání:
Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2753-3
Počet stránek: 216
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 11x v přečtených
v knihovně 10x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Mladá fronta (2013) 978-80-204-2753-3 216

Co dnes živí velká hollywoodská studia? Už to nejsou jen tržby z pokladen kin, ale především prodej autorských práv, která je možno odkoupit. Příjmy tak plynou z prodeje licencí na DVD a práva na televizní vysílání až po výrobu figurek filmových hrdinů. Současný Hollywood není jen o umění, jde především o byznys. Jeho lesk, úspěch a bohatství nevzniká ve filmových ateliérech, ale na tichých schůzkách filmových producentů s agenty herců, zástupci multiplexů a výrobci občerstvení. Novinář Edward J. Epstein ve své knize odkrývá původ ohromných příjmů hollywoodských studií a odpovídá na otázky, které si možná občas klade každý, byť sváteční, návštěvník kina. Jak vypadá smlouva pro hereckou hvězdu? Znamená sex ve filmu výhodu nebo spíš problém? Proč má většina kinosálů méně než 300 křesel? Speciální kapitola je věnována produkci nezávislých filmů, která mj. přináší i několik rad jak nezávislý film financovat. (Založil/a: alča87)

(více)  

Štítky

#film  #ekonomie 
více  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

pejsiwitr
80% 80% 80% 80% 80%
  13. 1. 2017, 7:42
Povinná četba každého filmového fandy.Dočteš se mimo jiné, jak Arnold a Cruise umí vyjednat smlouvy.Proč byla Kidmanka nepojistitelná.Jak probíhal souboj formátů HD DVD vs Blueray.Jak financuje filmové studio své filmy a mezi koho a jak se zisky rozdělí.Na čem nejvíce vydělávaj provozovatelé kin.A třeba ještě jak se vyrábí publikum pro každý film.Je tam toho k tématu mnoho.BTW u LK za 39,-
BloodySteak
80% 80% 80% 80% 80%
  16. 7. 2014, 13:12
Velice zajímavá a hlavně velmi zainteresovaná kniha o financování filmů, tržbách, smlouvách atd. Není potřeba se tady bavit o kvalitách filmů - i když Epstein se do toho občas (velmi) okrajově pouští, s dost nepřesvědčivým výsledkem - protože důležitý jsou tu finance (sakra, proto se to taky jmenuje Ekonomika, ne?). Dobrý je, že to zasahuje prakticky až do současnosti, zabývá se to i krachem Blockbuster video a vlivem streamování na distribuci a výdělky. Občas natolik odborný, až jsem nechápal, o čem se mluví, protože jde o nějakou právnicko-ekonomickou hantýrku (viz Arnoldova smlouva k Terminátorovi 3). Ale to je tak jediná vada na kráse.
Badcopies17
60% 60% 60% 60% 60%
  10. 5. 2013, 8:19
Pro člověka, který se zajíma o film ne úplně zajímavé. Zabývá se spíše ekonomikou z pohledu studií tzn. tržbami, procesem vzniku filmu a jeho náklady. Chybí mi rozbory ze strany filmů - jaké byly přelomové v historii výdělků, kde začal ten velký trh s reklamními předměty a třeba něco o současném trendu (komiksový film, atd.). Přijde mi taky, že ač byla kniha v USA vydána v roce 2012, tak není moc aktuální. Každopádně za cenu jakou se kniha prodává, to nejsou vyhozené peníze.