Hostina sviní

Hostina sviní

Podtitul: aneb Kam emigruje Václav Klaus?

Originální název: Hostina sviní

Nezjištěno / Jiné - 2013

Nezjištěno / Jiné (2013)

V knize Hostina sviní nalezne čtenář množství článků blogového charakteru, moderního publicistického i jiného žánru, které vznikaly v průběhu několika let a byly vydávány na stránkách Reflexu. Údernost, jadrnost, sžíravost a kritičnost článků jsou umocněny právě retrospektivou, která umožňuje čtenáři nahlédnout především na politické spektrum událostí s určitým odstupem a uvědomit si, že každá situace, konflikt či postoj, který byl vůči té dané věci zaujat, má svou dohru. Ovšem nejedná se jen o články se starším datem. V knize čtenář nalezne reflexi i tak současných událostí, jakou byla vůbec první přímá volba prezidenta republiky. Autor Petr Holec, dlouholetý a zkušený redaktor, ke každé výraznější situaci zaujímá své vlastní stanovisko, které má za cíl nás vyprovokovat, ať už k souhlasu nebo nesouhlasu. Rozhodně to není kniha, která by se chtěla podbízet. Naopak, je to kniha, která nás chce vytrhnout z letargie a která nechce ve veřejném prostoru nechávat rezonovat jen poplatné hlasy doby.

Nakl. Malý princ (Založil/a: alča87)

Petr Holec Petr Holec
*1969