Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Rok milenkou

100%
5 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Rok milenkou Originální název: Rok milenkou

Nejnovější vydání:
Brána - 2013
ISBN: 978-80-7243-624-8
Počet stránek: 224
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 5x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 6x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Brána (2013) 978-80-7243-624-8 224

Hlavní hrdinkou příběhu je Andrea Gabrielová, vdaná ambiciózní inženýrka, která začátkem devadesátých let nastupuje na nové pracoviště. Tam se seznamuje se svým nadřízeným, technickým náměstkem ing. Wolfem, s nímž postupně naváže vřelé pracovní přátelství. Andrea na novém místě zažívá to nejšťastnější profesionální období, avšak v soukromém životě na ni po příchodu domů často čeká psychické týrání ze strany jejího manžela. Poté, co se vnitřně nadobro rozchází se svým tyranským manželem, sbližuje se ještě více s „Inženýrem“. Román mapuje necelé čtyři roky jejího života. Graduje v období dvanácti měsíců, kdy Andrea ještě není rozvedená, ale bez Inženýrovy podpory se nedokáže obejít. Závěrečný rok Andreina románového života končí tragicky, naštěstí však ne pro ni samotnou…Kniha je nejen obrazem lásky dvou zadaných třicátníků, ale i svědectvím o přítomnosti psychické nebo fyzické tyranie, o které se nahlas nemluví, ale která je v mnohých rodinách bohužel přítomna. (Založil/a: alča87)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Evelýny
100% 100% 100% 100% 100%
  14. 3. 2015, 21:50
Knihu jsem přečetla za den. Mě tedy příběh rozhodně šokoval. Musím říci, že já Andreu nepochopila. Proč Andrea - vysokoškolsky vzdělaná a schopná žena - tak dlouho setrvávala v absolutně nefunkčním manželství, do kterého vstupovala bez lásky. Několikrát mě napadlo, jakými konvencemi musela být svázána. Do ,,Inženýra" by se zamilovala asi každá - slušný manipulátor a dobrý herec a hodně velký narcista. Doufejme, že Romana mu to spočítá za všechny. Ne nadarmo se říká: Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu.... Knihu nedoporučuji číst v depresi, mně při jejím dočítání a ještě dlouho po něm bylo fakt smutno. Někdy na mě Andrea však působila spíše jako superžena. Někdy mě napadlo, odkud spisovatelka čerpala materiál pro svoji knihu. Jenom za svojí fantazie?
barus.horn
100% 100% 100% 100% 100%
  31. 10. 2014, 17:10
Pro mne velice čtivá kniha. Četla se mi sama, jednoduše napsaná. Příběh je zajímavý a pro spoustu žen, myslím, že dosti poučný, jak se nechovat, když je žena psychicky nebo fyzicky týraná. Sice nejsem zatím maminkou, ale v pozici učitelky v mateřské škole si dovoluji tvrdit, že kvůli dětem by se neměla nechat týrat žádná žena tak jako Andrea - hlavní hrdinka knihy. A k panu,, Inženýrovi " se ani nemá cenu vyjadřovat, typický nespokojený a neférový muž... Doporučuji všem ženám.