Strašidlář – Mezi námi hradními strašidly

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-4213-7

Grada (2012) 978-80-247-4213-7 64

Přízraky, strašidla a tajemné jevy z pověstí Čech, Moravy a Slezska jsou dětem od 9 let představené formou vyprávění, proloženého krátkými příběhy. Vypravěčem je vždy jedna z výrazných postav konkrétního dílu, která čtivou a záživnou formou popisuje vlastnosti a počínání jednotlivých přízraků a strašidel. Dynamické vyprávění dotvářejí půvabné ilustrace Zdenky Študlarové, doslova střižené na míru postav popisovaných příběhů. Bílá paní ze zříceniny hradu Skála představuje ve volném vyprávění nejprve sebe a pak celou řadu kolegyň a dalších přízraků, strašidel a tajemných jevů z českých a moravských hradů, zámků, tvrzí. Barvitě vyprávěné pověsti vás zavedou do tajemné pohádkové říše a přinesou vám mnoho zábavy i poučení. Zeměpisná mapa na začátku a na konci knihy vás bude určitě inspirovat k návštěvě zajímavých koutů naší vlasti.

Zdroj: http://www.grada.cz/strasidlar-mezi-nami-hradnimi-strasidly_7160/kniha/katalog/ (Založil/a: Nantong)