Trosečníci z Vlaštovky

Albatros - 2015
ISBN: 978-80-00-04073-8

Albatros (2015) 978-80-00-04073-8 364
Toužimský a Moravec (2002) 80-7264-049-6 396
Státní nakladatelství dětské knihy (1960)
Josef Hokr (1934)

K jezeru na anglickém venkově přijíždí opět po roce strávit báječné letní prázdniny čtveřice dětí - Vlaštovky. Společnost jim mají dělat dvě místní dívky - Amazonky. Ale zezačátku se nic nedaří podle plánu. Amazonky nemohou tábořit na Ostrově Divokých Koček, protože na návštěvu přijela prateta a tak místo dobrodružných pirátských výprav musí být nastrojené ve svátečních šatech. A aby toho nebylo málo, Vlaštovky nešťastně ztroskotají a přijdou tak o svou loď. Ale žádná nesnáz nemůže porazit děti s fantazií a odhodláním. A tak se z Vlaštovek stávají trosečníci a všechny přeci jenom čekají prázdniny plné zážitků a dobrodružství. (Založil/a: martinasvec)

vladislaus
  28. 10. 2011, 14:33
V dětství se mi to taky líbilo. Škoda, že už málo dětí takto tráví prázdniny, bez PC, mobilů, TV a dalších vymožeností.
klara
  25. 9. 2010, 21:57
Tahle knížka mě poprvé seznámila s Vlaštovkama a Amazonkama, bavila mě tolik, že jsem dohledala i pokračování i předcházející, co bylo v knihovně na Jižňáku a dodnes na tyto výpravy za dobrodružstvím ráda vzpomínám,