Mniši a já

Mniši a já

Podtitul: Jak mě 40 dní strávených ve francouzském klášteře mnicha Thich Nhat Hanha dovedlo domů

Beta books - 2013
ISBN: 978-80-7306-524-9

Beta books (2013) 978-80-7306-524-9 256

Mary Patersonová, oblíbená spisovatelka a cvičitelka jógy, po smrti rodičů ztratila domov a vydala se hledat novou životní cestu. Dovedla ji do kláštera, který založil buddhistický mistr a známý zastánce lidských práv Thich Nhat Hanh. Kniha je deníkem, jenž poutavou a zábavnou formou zachycuje jak život v buddhistickém klášteře, tak zásady Buddhova učení přenesené do praktického života. Mary Patersonová se v klášteře setkala nejen s dalšími poutníky, mnichy a mniškami, ale hlavně s vlastními problémy, obavami a nejistotami pramenícími ze ztráty zázemí. Smrt je destabilizující síla, jak říká autorka, ale přiměje člověka najít způsob, jak znovu vybudovat bezpečný domov – ve vlastním nitru. (Založil/a: alča87)

cisty
  1. 1. 2014, 16:59
Výborná čtivě napsaná kniha. Autorka v knize nalézá sama sebe, nalézá odpovědi na otázky o životě nejen v klášteře, ale též o vztazích mezi lidmi a o způsobech vyrovnání se s nepříjemnými stránkami života.