Inzerát na hledání ticha

Inzerát na hledání ticha
Originální název: Inzerát na hledání ticha
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Vetus Via - 2013
ISBN: 978-80-87422-13-7

Vetus Via (2013) 978-80-87422-13-7 102

První kniha Martina Ciny (* 1982 v Jihlavě, žije v Brně) je výborem z jeho básnických a prozaických textů, psaných v letech 2005-2012. "Tvorbu M. Ciny jsem poznala v kontextu literární soutěže Moje cesta ke svobodě, kterou Sdružení Podané ruce, agentura Pasáž, vyhlásilo pro svoje klienty. … Mezi účastníky soutěže na sebe upozornil jako silná autorská osobnost a jeho autentickému a působivému literárnímu projevu tehdy vyjádřil uznání i jeden z porotců, Ivan Martin Jirous. … Literární projev Martina Ciny v sobě spojuje několik výrazných kvalit: otevřeně a odvážně sděluje své (bohaté, ale často drastické) životní zkušenosti, je schopen citlivého, filigránského pozorování, je - slovem - malíř s jemností zachycovaných nálad, přináší překvapivé, nehledané metafory a úhly pohledu." (Alena Blažejovská) "Nemluvme o veršové subtilitě, přesnosti rýmu, literárních šarádách. Raději vůbec nemluvme o literatuře, jen o rytmu mluvme, o dechu z plic, o dchnutí srdce. O životě mluvme. O důvodu k tomuto psaní. O důvodu neliterárním, neškolovém…" (J. E. F., z doslovu ke knize) (Založil/a: Nantong)