Řada nešťastných příhod 3: Široké okno

Řada nešťastných příhod 3: Široké okno Originální název: A Series of Unfortunate Events, Book the Third: The Wide Window

Egmont - 2002

Egmont (2002) 238

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.
Hlavními hrdiny série Řada nešťastných příhod jsou tři sourozenci Baudelairovi: 14letá Violet, která dovede velmi zručně zacházet s nástroji a je vynálezkyně, 12letý Klaus, vášnivý čtenář, a Sunny, batole s nesmírně ostrými zoubky. Děti byly vychovávány laskavými, moudrými a nesmírně bohatými rodiči, ale otec i matka bohužel uhořeli při strašlivém požáru rodinného domu. Sourozenci zdědí po rodičích obrovský majetek, jehož správcem je až do Violetiny plnoletosti ustanoven dobrosrdečný, ale nechápavý pan Poe. Právě toto dědictví však bohužel přitahuje pozornost zločinného hraběte Olafa...

Pro čtenáře od 6 let. (Založil/a: mss)

kajas1993
  21. 8. 2012, 21:24
Tímto dílem se asi nejvíce inspirovali tvůrci filmu s Jimem Carreym jako Olafem (který se mi mimochodem moc nelíbil). Pořád velice povedené.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:09
Já mám Široké okna ráda takovým zvláštním způsobem. Tak zaprvé je to ze třetí kniha, takže se to dostává do odu, kdy nás může začít autorům smysl pro humor buď nudit, nebo ho začneme milovat. Já si ho zamilovala.
Rabb
  24. 1. 2015, 20:07
To je tak strašně milá četba! Ta lehkost, nápaditost a vtip. Vážně skvělé. Ke knižnímu Lemonymu jsem se dostal skrze film až po mnoha letech po jeho shlédnutí. Ale po celý ty roky jsem si film stále pamatoval. No a číst to, to je ještě o level výš!

Právě jsem na konci třetího dílu, což je moment, kdy se vrhám do neznáma v podobě čtvrtého dílu (doposud jsem mohl předvídat díky vedenému filmu) a strašně se těším, protože nevím, co přijde! Ale s hrabětem Olafem, milé děti, s tím počítejte!
tondavon
  9. 5. 2011, 11:40
Problém Širokého okna je, že to je vlastně stejné jako dvě předešlé knihy a také, že se mi z těch tří knih nejméně líbila. Sice je zde pár věcí jako třeba restaurace u Úzkostného klauna, která mě více než pobavila, ale to nic nemění na tom, že z celkového hlediska se nedozvíme nic nového, což by bylo u třetího dílu už potřeba. Vlastně čteme pořád to samé, jen v jiných kulisách, ale na otázky ohledně požáru, co je hrabě Olaf zač a kdo to je ten tajemný Lemony Snicket, co nás celým příběhem provází, se nedozvíme odpovědi ani náznakem.