Řada nešťastných příhod 6: Nouzový výtah

Řada nešťastných příhod 6: Nouzový výtah Originální název: A Series of Unfortunate Events, Book the Sixth: The Ersatz Elevator

Egmont - 2002
ISBN: 80-7186-768-3

Egmont (2002) 80-7186-768-3 278

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež. (Založil/a: mss)

Radka Pařízková
  16. 3. 2015, 8:19
Jeden z nejlepších dílů celé série. Tenhle díl jsem si zamilovala nejvíc. Nejvíc mě dostala plně černá dvoustránka! :)
kajas1993
  22. 8. 2012, 20:27
Tady už to Lemonymu začíná skřípat. Děti tentokrát žijí v luxusním podkrovním bytě s novými opatrovníky, Jeromem a Esmé. Hrabě Olaf se pochopitelně objeví znovu, ale čtenář už zkrátka není tak napnutý.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:15
Nouzový výtah je jediná z knih, kdy jsem nebyla úplně nadšená. Něco mi na tom nesedělo. Už jsem si nehrizala nehty hrůzou, už jsem se nevávila smíchy po zemi, prostě tam to "něco chybělo. Jako by autor psal, ale ten spisovatel v něm si odešel na dovolenou.
Margret
  12. 11. 2011, 13:07
Autor se mi zdá mírně polevil. Málo překvapivých momentů, vše bylo hned uvedeno tak, že jsem věděla, jaký háček to v sobě bude mít. Mírné klopýtnutí v kvalitě mne však neodradilo od dalšího pokračování příběhu sirotků Baudelairových.
Veve721
  26. 9. 2016, 12:41
Obsahuje spoiler spoiler Strašně moc se mi líbila posedlost "in a ne-in věcmi", kterou trpí noví bohatí opatrovníci Esmé a Jerom. Tedy hlavně Esmé, protože Jerom je jen obyčejný podpantoflák neschopný své krásné ženušce odporovat, přestože má jiný názor. Připomínalo mi to dnešní dobu posedlou stylem, modernizováním a hlavně názory všech okolních lidí. Líbilo se mi, že když byla in tma, nechali na ulici vyrůst vysoké stromy, aby tam byl stín. Když bylo pak in pro změnu světlo, stromy rychle posekaly.... úžasná myšlenka. :3 Cílem Baudelairových v tomto díle je najít Quamireovy (nebo jak se to píše) trojčata (vlastně dvě z trojčat), které vězní zlý hrabě Olaf. SPOILER: Nepodaří se jim to. Olaf je lstí a s pomocí Esmé "ošulí" na aukci a uteče i s trojčaty na jiné neznámé místo...