Řada nešťastných příhod 7: Zpustlá vesnice

Řada nešťastných příhod 7: Zpustlá vesnice Originální název: A Series of Unfortunate Events, Book the Seventh: The Vile Village

Egmont - 2002
ISBN: 80-7186-808-6

Egmont (2002) 80-7186-808-6 266

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.

Pro čtenáře od 6 let. (Založil/a: mss)

kajas1993
  22. 8. 2012, 20:31
Baudelairovi si poprvé mohou vybrat nového opatrovníka, zvolí si vesnici jménem Dědina ptactva. Knížka vás rozhodně neodradí od dalšího pokračování, ale kouzlo prvních pěti dílů prostě zmizelo.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:16
Přicází chvíle, kdy se ukazuje, jak velkou má autor fantasii. Zpustlá vesnice je totiž podle mě nejdokonaleji promyšlená z celé série. Opět jsem se při čtení skvěle bavila,obzvláště pak při posledních pár kapitolách.
Margret
  12. 11. 2011, 22:48
Opět jedna z těch lepších knížek celé série. Dobré zápletky, děj ubíhá tak akorát a napětí roste do těch správných výšin. Nic není předvídatelné. Zpustlá vesnice mě nadchla, k téhle knize se ráda vrátím.
Rabb
  23. 3. 2015, 13:35
Tak jsem v půlce celýho vyprávění a nepřestávám se bavit. Je pravda, že alespoň v téhle knize je homuru po málu, ale tak nějak mi to ani nevadí. Jsem smířený s tím, že vtípek s alergiemi nic nepřekoná :-) :-)

Každopádně k těmhle knížkám přistupuju s tím, že vím, co čekat, skladba knížky stejná, otázkou vždy zůstává kdo všechno je v převleku a kdy se ukáže Olaf.. Stále stejný scénář v jiných kulisách plus malá špetka tajemství - ale pořád zábavné, fantazií oplývající, snad i uklidňující. Ale asi si dám zase pauzu, ať mi to déle vydrží.

Být malý dítě, tak to hltám od rána do večera.. :-)