Řada nešťastných příhod 9: Masožravý lunapark

Řada nešťastných příhod 9: Masožravý lunapark Originální název: A Series of Unfortunate Events, Book the Ninth: The Carnivorous Carnival

Egmont - 2004
ISBN: 80-7186-967-8

Egmont (2004) 80-7186-967-8 300

Série o malých sourozencích Baudelairových, která se díky svému černému humoru zařadila mezi světové bestsellery literatury pro děti a mládež.
Hlavními hrdiny série Řada nešťastných příhod jsou tři sourozenci Baudelairovi: 14letá Violet, která dovede velmi zručně zacházet s nástroji a je vynálezkyně, 12letý Klaus, vášnivý čtenář, a Sunny, batole s nesmírně ostrými zoubky. Děti byly vychovávány laskavými, moudrými a nesmírně bohatými rodiči, ale otec i matka bohužel uhořeli při strašlivém požáru rodinného domu. Sourozenci zdědí po rodičích obrovský majetek, jehož správcem je až do Violetiny plnoletosti ustanoven dobrosrdečný, ale nechápavý pan Poe. Právě toto dědictví však bohužel přitahuje pozornost zločinného hraběte Olafa...

Pro čtenáře od 6 let. (Založil/a: mss)

kajas1993
  22. 8. 2012, 20:47
Sourozenci Baudelairovi se v jistém lunaparku přestrojí za zrůdy. Hrabě Olaf ale přiváží hladové lvy, kterým jeho kumpání vykopají jámu, do které má být jedna ze zrůd druhý den vhozena.
TajemnaM
  30. 10. 2011, 16:19
Dostáváme s k deváté knize a taky k tomu, že odtěď už tuhle série děti číst prostě nemůžou. Ani en tak kvůli nějakému "krveprolití", ale kvůli jejich psychice. Přinávám, na konci téhle knihy jsem brečela.
Margret
  19. 11. 2011, 19:34
Opravdu podařený díl, obohacení o nové postavy vždy potěší. Zvraty autor tentokrát nešetří a já byla na konci knihy napjatá jako tětiva jakým směrem se příběh nakonec ubere. Ale dětem bych tuhle knihu nenutila :)