Květy bez vůně

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Petrklíč - 2012
ISBN: 978-80-7229-297-4

Petrklíč (2012) 978-80-7229-297-4 184

Spisovatelka a básnířka Marie Rivai má na svém kontě deset úspěšných knižních titulů. Tentokrát předstupuje před své čtenáře s nevšedním pohledem na složité a komplikované vztahy mezi lidmi. Přesvědčivými příběhy dokládá, že každý člověk přišel na tento svět s předpokladem vytvořit něco neuvěřitelného, krásného, a tak šťastně prožít „ krátkou návštěvu“ na tomto světě. Tento odvěký sen zobrazuje ve své nové knize Květy bez vůně. Vypráví příběhy cizinců, kteří z různých důvodů žili v České republice. Mnozí z nich přijížděli s vidinou lepšího života, ale ne všichni zde nalezli své štěstí. Jejich osudy provázel nejenom úspěch a vstřícné přijetí od místních obyvatel, ale i nevraživost v podobě rasismu, prohry, zklamání a osobní tragedie. Jde o příběhy, které rozhodně zaujmou. Kniha je vybavená atraktivními ilustracemi Václava Siky. (Založil/a: Kůstka)

Marie Rivai Marie Rivai
*13.12.1924

Evina Kalousová
  2. 2. 2016, 18:09
Kniha je pro někoho možná zajímavá, mě ale nenadchla. Po přečtení několika stránek jsem se nebyla schopná pročíst dál. Jsem čtenář, který přečte od zápletek Agathy Christie přes Stephena Kinga až po psychologická díla Oscara Wildeho vše, ale tohle prostě ne. Kniha mi leží doma a padá na ni prach.