Neděle u bazénu

Neděle u bazénu Originální název: Swimming Pool Sunday

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-293-0

BB art (2013) 978-80-7461-293-0 256

Sophie Kinsella, bystrá kronikářka menších i větších životních katastrof, nám nabízí přesvědčivý příběh rodičů dvou holčiček, kteří mají rozvodem a jsou manipulováni ambiciózním mladým advokátem. Louise a Barnaby se krátce potkají v sousedství u bazénu na vesnické oslavě a stanou se svědky nehody jejich mladší dcerky při pokusu o skok ze skokanského prkna, po níž malá Katie skončí v hlubokém bezvědomí v nemocnici. Louisein nový nápadník, advokát Cassian Brown, oba manžele přesvědčuje, aby sousedy zažalovali a vysoudili si finanční náhradu. Nejde mu ani tak o Louisein prospěch, ani jejího dítěte, jako spíš o to zapůsobit vyhraným případem na proslulého lorda Pagea, Louiseina otce, a vydobýt si tím vstup do světa politiky. Melancholii a humor vnáší do příběhu vedlejší zápletka o vztahu nadané mladé klavíristky a postaršího muže. (Založil/a: al-ma)