Sebevražedné jednotky

Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Naše vojsko - 2003
ISBN: 8020606726

Naše vojsko (2003) 8020606726 284

Na všech bojištích druhé světové války, kde bojovali stateční muži, docházelo k případům, kdy se bojovník, obklopený nepřátelskou přesilou a bez naděje na záchranu, rozhodl obětovat vlastní život a vzít s sebou na věčnost co nejvíce nepřátel... Něco jiného všem je, když se celé armády rozhodly vytvářet specializované jednotky sebevrahů, kteří měli svou obětí pomoci pozdržet neodvratnou porážku. Sebevražedný boj se stal především doménou císařského Japonska, které uvedlo do života zrůdnou koncepci Kamikaze - božského větru, jenž měl smést Američany blížící se ze všech stran k samému centru císařství. Již ne tak jednoznačné byly sebevražedné jednotky, jež vznikly v rámci agónie nacistického Německa. Specializované zbraně německých letců a námořníků sice byly určeny k tomu, aby po navedení svým řidičem na cíl, zničily nepřítele přímým nárazem, podle německé koncepce měl ale pilot či kormidelník svůj bojový prostředek včas opustit... Většinou by se mu to ovšem podařit nemohlo. (Založil/a: Pend)

Pend
  3. 3. 2013, 10:48