Un Lun Dun

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

Laser-books - 2007
ISBN: 978-80-7193-231-4

Laser-books (2007) 978-80-7193-231-4 476

Zanna a Deeba jsou nerozlučné kamarádky, kterým se poslední dobou stávají podivné věci, pokaždé nějak spjaté právě se Zannou. Zírají na ni zvířata, dostává podivnou poštu a oslovují ji neznámí lidé. To, co ale následuje poté, co děvčata sledují oživlý deštník překoná cokoliv, co se jim dosud stalo... (Založil/a: magnas)

TajemnaM
  28. 10. 2011, 8:12
Mě se to více než líbilo. Vadila mi sice strašně nepříjemná hlavní postava, ale jinak parádně vymyšlený svět, postavy, zaporňák a prakticky i všechno ostatní.
Dávám pět hvězdiček a těším se na další setkání s autorem.
cxdr
  7. 11. 2013, 22:53
Moc se mi líbí autorova fantazie. Jednat vymýšlí naprosto nečekané skutečnost i dějové zvraty. Un Lun Dun byla moc příjemná oddechovka, sice trochu působila jako knížka pro děti, ale já se při čtení královsky bavila.
corneille
  8. 4. 2012, 13:07
Un Lun Dun je příjemná oddechovka, která byla myšlená jako úvod do New Weirdu pro mladší čtenáře. Samozřejmě pokud vám nevadí pohádky o odpadcích. Od Miévilla jsem určitě četla i lepší záležitosti, místy mi přišla snaha čtenáře šokovat až příliš násilná, jiné věci mě zase značně potěšily (zabijácké žirafy!). Je tu vidět velká inspirace Nikdykde, ovšem autor inspiraci Gaimanem přiznává od samého začátku u všech svých knih a nutno říci, že variaci na Nikdykde už si zkusil napsat kdekdo :o)
Jestli máte rádi překvapení a zajeté cesty a postupy vám nevoní, určitě nahlédněte.
dedliipf
  21. 10. 2011, 18:32
Je to vlastně dětská knížka, tak k ní nemějte takové nároky jako byste mívali k jiným knihám od tohoto autora. A ani tím českým překladem si nejsem jistá... jen jsem nahlédla a nepřišlo mi to jako dobře odvedená práce (četla jsem v originále a doporučuji to tak všem, kteří mohou také), totiž on opravištník rozhodně není to samé co rebrella... Ale jinak je to náramně pěkné, takové Nikdykde pro mladší čtenáře, které nerozhodí dějové zvraty.