Vrahova hygiena

Vrahova hygiena Originální název: Hygiéne de l'assassin

Paseka - 2001
ISBN: 80-7185-365-8

Paseka (2001) 80-7185-365-8 176

Nositeli Nobelovy ceny za literaturu Prétextatu Tachovi zbývají dva měsíce života a žurnalisté se předhánějí v usilování o exkluzivní interview. Třiaosmdesátiletý světoznámý vyznavač Célina, proslulý ať už syrovostí svých textů plných tvrdé erotiky a krutosti, svou chorobnou otylostí a perverzním kultem jídla, či proklamovanou misantropií a misogynstvím především, duševně vyřídí několik zkušených novinářských harcovníků, až do jeho příbytku vstoupí třicetiletá žena... (Založil/a: Pseudovila)

mosem
  26. 7. 2015, 22:27
Charakterizovat tuhle knížku není snadné. Je to knížka, jejíž první polovina mne bytostně nudila. A přesně v okamžiku, kdy jsem se rozhodoval, zda se "trápit" dále, nebo ji odložit nedočtenou, přišel zlom. Zlom, od kterého jsem knížku dočet jedním dechem. Po nudných, plochých rozhovorech z první části přichází rozhovor, vlastně fascinující příběh, proložený filozofií, nad kterou se musíme zamyslet i my. Proložený otázkami, na které v průběhu svého života hledá odpověď každý z nás - otázky štěstí, lásky, smrti.....zde dostávají jiný rozměr. A knížka se stává strhující hrou slov, myšlenek a dialogu. S hodnocením jsem váhal mezi čtyřmi až pěti hvězdami, ale závěr pro mne přišel poněkud předvídatelný a lehce účelový. Možná jiné zakončení by bylo více překvapivé.....ale o závěru rozhoduje autor. A na nás je, jestli jeho záměr odhalíme. Každopádně, kniha hodná přečtení.
lacertacz
  16. 3. 2016, 23:39
Jedna z řídkých knih, kdy nevíte, čtete-li geniální dílo, nebo totální slátaninu, a pro obojí máte průkazné argumenty. Slyšeno jako audiokniha; srovnáním s knihou pak zjišťuji, že jí to nejspíš přidalo: v hereckém podání byly strhující i úvodní pasáže, které nejspiš dost čtenářů odradí.
Nelis
  15. 11. 2015, 19:54
Knihu jsem v půlce odložila i když se snažím to nedělat. Nebavilo mě číst popisy zvrhlého,pervezního chování ( obžerství, vychutnávání špíny, ponižování ostaních). Byla jsem znechucena natolik, že jsem musela sáhnout po optimističtější knize.