Mrtví pro svět

Poprvé vydáno celosvětově: 2004

Baronet - 2012
ISBN: 978-80-7384-303-8

Baronet (2012) 978-80-7384-303-8 312

Čtvrtá kniha série Pravá krev.

Sookie Stackhouseová zjišťuje, že její smůla ji neopouští, spíš naopak. Její upír Bill odjel do Peru a hned nato se zčista jasna se objevil jeho šéf Eric, kterého našla Sookie nahého v příkopě, zmateného a ustrašeného.
Také její bratr Jason zmizí, a jakoby to nestačilo, je v blízkém městě je sabat čarodějnic. Takže Sookie nezbývá, než se dopídit, co se vlastně děje. A její pátrání udrží čtenáře v napětí až do konce.

Richie
  24. 9. 2016, 20:22
Autorka v příběhu zajímavě rozšiřuje plejádu nadpřirozených bytostí a navíc je tento díl i akčnější než předchozí. I mně se čtvrtý díl líbil zatím nejvíc. 75%
Moreanne
  9. 1. 2012, 17:35
Tak tento díl se mi líbil asi nejvíc (zatím... jsem zvědavá na další). Celou dobu jsem ve skrytu duše doufala, že spolu Sookie a Eric zůstanou. Je to díl plný emocí a zvratů, snad i další budou takové.
LeaLea
  27. 9. 2011, 8:17
Tenhle díl se mi zatím líbil nejvíc. Emoce z pera Harrisové se mě nikdy moc nedotkly, ale tady se jí to povedlo. Bolavý konec krásného vztahu. Eric by mohl ztrácet paměť častěji.
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 21:42
Tohle už je trochu na hraně, protože se dle mého názoru začíná příběh odklánět opačnou stranou. Sookie a její názory jsou převrácené a děje se tam moc věcí najednou a vypadávají tím detaily.
Majdule
  4. 7. 2011, 19:04
Tenhle díl je skutečně napínavý, vstupují do něj nové nadpřirozené bytosti, navíc dojde k zásadnímu, i když ne trvalému, sblížení Sookie a Erica. A popravdě, na to jsem dlouho čekala :-) Navíc se mi moc líbí, jak se v celém dílu Sookie chová, i jak zvládá jednu stresovou situaci za druhou, včetně konce, který je vlastně k neustání.