Matka Tereza - zář lásky

Matka Tereza - zář lásky

Karmelitánské nakladatelství - 2005

Karmelitánské nakladatelství (2005) 149

Do rukou českých čtenářů se dostávají přehledné a čtivé dějiny charitativního díla Matky Terezy, obohacené o dokumentaci z její beatifikace. Kalkatská sestra, zakladatelka Misionářek lásky, oslovovala mnohé svou moudrostí a specificky mateřským rysem zbožnosti. Ve svém praktickém přístupu k duchovnímu životu se v mnohém inspirovala myšlenkami svatého Ignáce z Loyoly. Za nejvzácnější z celé knihy lze patrně považovat úryvky dosud neznámých dopisů Matky Terezy, objevených teprve po její smrti. Odhalují se v nich dvě velká tajemství jejího života: počátek jejího povolání, inspirovaný samotným Kristem, a temná noc ducha, která toto povolání doprovázela. "Můj úsměv je plášť, který přikrývá nesmírné množství bolestí," řekla jednou. Jindy napsala: "Kupředu mě vede jedině slepá víra, protože, popravdě řečeno, je ve mně velká temnota. Živá touha po Bohu je strašlivě bolestivá, nicméně temnota stále houstne." Kniha je poutavým svědectvím o její velké vnitřní trýzni i statečné víře (Založil/a: MagdaM)

Maria Di Lorenzo Maria Di Lorenzo
*24.08.1971