Problémy zazobaný holky

Problémy zazobaný holky

Bourdon - 2012
ISBN: 978-80-905173-1-8

Bourdon (2012) 978-80-905173-1-8 280

Kniha Problémy zazobaný holky vznikla ze zápisků na Twitteru a v současnosti má nespočet fanoušků. Je jednou z amerických knih "o kterých se mluví".
Na první pohled se může zdát určena hlavně mladší generaci dívek, která vzývá vysoké podpatky od Loubotina a oblečení Prada, ale ve skutečnosti osloví všechny, kdo mají rádi legraci, ironii a zesměšňování "nicotných" problémů nóbl společnosti. Je to dokonalá karikatura na současný svět reality show, seriálů, reklam, zhýčkaných hvězd a celebrit, módy, honby za dokonalou krásou, nakupování, přílišného bohatství a neschopnosti vnímat realitu.
Starostem hlavní hrdinky Babe je možné se smát či vysmívat, ale něčím je čtenářům blízká - a hlavně je zaručeně rozesměje. (Založil/a: yarghoul)

Lucielle
  12. 10. 2013, 11:54
Tahle kniha není vůbec můj styl a vůbec nechápu, proč jsem si ji půjčila, ale je fakt, že jsem se u ní i zasmála (blbostí a plytkosti té slečny) :-D Hlavní hrdinka je narcistická nána s psychickými problémy, která si myslí, že celý svět se točí jen kolem ní. Nicméně jsem 100% přesvědčena o tom, že přesně takhle to ve světě těch nejvyšších vrstev funguje a nic proti tomu nenamítám, každý má právo si žít svůj život tak jak uzná za vhodné. Jak kdysi řekl náš šéf, každá sociální vrstva má své specifické problémy, zatímco ti nejníž neví, za co nakoupit jídlo, ti na nejvyšším levelu mají obrovské trápení s rozhodnutím, kterou kabelku od Gucciho si vzít na večerní párty, kterou pořádá Justin Bieber :-D Pro nejvyšší level je to stejně existenční otázka jako pro nejchudší vrstvu potřeba jídla.