Originální název: Doznání

Československý spisovatel - 1990

Československý spisovatel (1990) 473

Zevrubný a otřesný dokument o metodách sovětských berijovských poradců a naší Bezpečnosti při inscenaci politického procesu s "protistátním centrem R. Slánského a spol." z pera jednoho z odsouzených na doživotí, tehdy náměstka. (Založil/a: martinasvec)

Artur London Artur London
*01.02.1915 - †07,11.1986

LadysR2
  1. 2. 2013, 9:48
Četl jsem po revoluci a jen jsem se ještě víc zatvrdil proti komoušům. Autor sám byl komunistou už před válkou a v 50 letech se mu "soudruzi" odměnili. Monstrprocesem. Přežil a emigroval. Nic nebonzuju, protože kdyby nepřežil, tak kniha nevznika
Silesian
  14. 11. 2016, 0:08
Když jsem v létě roku 1989 stál u památníku před vchodem do Gdaňských loděnic,který je věnován dělníkům které postřílel komunistický režim při protestu proti němu, vzpomněl jsem si právě na knihu "Doznání" ... a místní dobrovolný průvodce přítomným během výkladu řekl : To je komuna - násilí,miliony obětí ,a zkáza. Ještě dnes ,když si na to vzpomenu, běhá mi mráz po zádech... Knihu jsem četl poprvé někdy koncem 70-tých let, byl to paperback,nechal jsem si ho později svázat.