Sestavte si rodokmen

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-4069-0

Grada (2012) 978-80-247-4069-0 176

Kdo jsme, odkud jsme přišli? Kdo byli naši předkové, čím se živili, jak žili? To jsou otázky, které si v průběhu svého života položí řada lidí, někdy se jedná o otázky řečnické, jindy o otázky, na něž tazatel chce najít odpověď. Tato kniha nabízí pomoc při hledání odpovědí nejen začínajícím rodopiscům, ale všem zájemcům o rodinnou historii a historii obecně.
Publikace vysvětluje základní postupy a pojmy, využívané v genealogii, obsahuje popis pramenů, které najdete přímo v archivech, a také materiálů dostupných na internetu.
Autorka díky zkušenostem s pátráním po vlastních předcích čtivou formou přibližuje, co obnáší sestavování rodokmenu a psaní rodinné kroniky. Na konkrétních příkladech čtenáři ukazuje, jak při hledání rodinných kořenů postupovat, jaké nástrahy na něj při výzkumu čekají a jak je překonávat. (Založil/a: Fabienne)

Blanka Lednická Blanka Lednická

chazynka
  9. 6. 2013, 21:28
Pokud se chystáte sestavit si rodokmen, určitě se bez téhle knížky neobejdete. Je dobře napsaná, skutečně vás provede krok za krokem, jak postupovat. Určitě ji můžu doporučit.
slizzing
  24. 10. 2016, 18:28
Dobře napsaná kniha, která je spíše zaměřená na bádání na internetu dle jednotlivých archivů. Některé typy jsou moc dobré a oceňuji i přílohy ve formě latinský a německých nejpoužívanějších zkratek a historických termínů Velikonoc.