Nalezli jsme milosrdenství

Nalezli jsme milosrdenství Originální název: Wir haben Barmherzigkeit gefunden

Karmelitánské nakladatelství - 2010
ISBN: 978-80-7195-444-6

Karmelitánské nakladatelství (2010) 978-80-7195-444-6 147

V tomto svazku rozebírá kardinál Schönborn poselství Boží slitovnosti v Písmu a v životě církve se zaměřením na naši dobu. Navazuje při tom na impuls papeže Jana Pavla II. spojený s osobou sestry Faustyny Kowalské a jejím hlásáním slitovné Boží lásky. Po vydavatelově předmluvě následuje 9 hlavních kapitol knihy s pododdíly: 1. Jan Pavel II., papež milosrdenství. 2. Bůh hněvu a milosrdenství. 3. Ježíšovo přísné milosrdenství. 4. Cena milosrdenství – co stálo milosrdenství Ježíše. 5. Pavel jako svědek a misionář Božího milosrdenství. 6. Svátost milosrdenství. 7. Skutky milosrdenství. 8. Matka milosrdenství. 9. Milosrdenství pro všechny? Úvahy a výklad jsou doprovázeny častými ukázkami z Písma; k lepší orientaci slouží připojený rejstřík biblických odkazů, osobní rejstřík a poznámky s uvedením odborné literatury. Texty jsou psány přesvědčivě a nesou výrazné znaky autorova osobního zaujetí tématem milosrdenství. (Založil/a: vladislaus)